Експерти міжнародної групи розслідувань Bellingcat оцінили заяви російської корпорації «Алмаз-Антей» щодо катастрофи авіалайнеру Boeing-777 на Донбасі, які, вірогідно, стануть основою офіційної реації РФ на результати розслідування прокуратури Нідерландів
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на «Новую газету».
Як відомо, на 28 вересня у Голандії призначена публікація другої частини доповіді по розслідуванню загибелі малайзійського лайнеру на Донбасі.
Керівник проекту Bellingcat Еліот Хіггінс назвав критику російського виробника засобів протиповітряної та протиракетної оборони, концерну «Алмез-Антей», «убогою балаканиною».
«Більшу частину своєї доповіді «Алмаз-Антей» присвятив розмовам про заголовки та стокові фото, опублікованих в ЗМІ Нідерландів та України. Ми до цього стосунку не маємо. Щодо фрагментів і типу ракет, то ми відштовхуємось лише від доповіді комісії (під керівництвом ради безпеки Нідерландів — Ред.)», — йдеться у заяві керівника Bellingcat.
За словам Хіггінса, «в «Алмаз-Антей» стверджували, що була використана або ракета модифікації 9M38, або 9M38-M1.
«Їхній графік вказував на те, що мова йшла про 9M38(M1). 8 червня "Алмаз-Антей" заявив: «На основі проведеного аналізу зроблено висновок, що якщо малазійський Boeing-777, що летів рейсом МН17 17.07.2014 над Донецькою областю, був збитий зенітним ракетним комплексом, то це могла бути лише ракета 9М38М1 комплексу «Бук-М1», випущена з району південніше населеного пункту Зарощенське», - підкреслив він.
У той же час, «Алмаз-Антей» заявляє, що ми викривили їхні дані про місце запуску у доповіді».
«Закликаємо їх перечитати нашу доповідь, оскільки ми чітко розповідаємо про помічені нами нестиковки у датах і розрахунках, а також про інше можливе (за версією «Алмаз-Антея» — Ред.) місце запуску — село Зарощенське», — додав Хіггінс.
За його словами, «якщо дані, надані «Алмаз-Антей» про місце запуску вірні, то дивно, що поки так і немає жодних прямих доказів, немає очевидців».
«Журналісти опитали місцевих мешканців, і жоден з них не бачив і не чув запуску. Зовсім інша ситуація в Сніжному: звідти надходили свідчення про запуск, і є й інші підтвердження, що пуск був проведений з цього місця», - підкреслив він.
Крім того Хіггінс додав, що, «незалежно від того, що на деяких фото зображені навчальні чи нездатні до використання ракети, «Алмаз-Антей» дуже доречно для себе проігнорував найголовніше свідчення того, що мова йде про ракету 9M38M1 5301 зенітної бригади, — фото, зроблене через місяць після того, як було збито MH17 у Кам'янську-Шахтинському. На ньому чітко видно позначення — 9M38M1», — додав експерт.
У той же час, "що стосуєтьяс «експерименту» «Алмаз-Антея» (йдеться про моделювання ситауції загибелі Boeing — Ред.), для нас мають значення лише оцінки комісії з безпеки».
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше стало відомо, що уряд Нідерландів від самого початку вважав бойовиків причиною катастрофи Boeing рейсу МН17, яка сталася у липні 2014 року на Донбасі.