У Росії виникла екологічна катастрофа шокуючого масштабу через витік десятків тонн нафтопродуктів в Норильську. Місцева влада три дні приховували від Кремля катастрофу і тільки напередодні, 3 червня, інформація потрапила до керівництва країни. Президент РФ Володимир Путін розлютився - він доручив силовикам розібратися в затримці інформування про аварію на ТЕЦ в Норильську і ввів режим НС в регіоні. Greenpeace оцінив збиток від розливу палива в Красноярському краї більш ніж в 6 млрд рублів. У місцевому Росспоживнагляді запевняють, що нафтопродукти поки не проникли в підземні джерела, але на усунення наслідків екологічної катастрофи піде більше десяти років, а екосистема навряд чи зможе відновитися. Про нову масштабну проблему у Путіна повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Інтерфакс.
"За оцінкою глави Росприроднагляду, в річки потрапило 15 тисяч тонн дизельного палива. Якщо застосовувати методику Мінприроди з оцінки екологічної шкоди водним об'єктам, збиток може скласти понад 6 мільярдів рублів. За допомогою встановлених бонових загороджень вдасться зібрати тільки незначну частину забруднення, тому можна стверджувати, що майже все дизельне паливо залишиться в навколишньому середовищі ", - оцінили сітцацію в Greenpeace.
Відомо, що розлив приблизно 20 тисяч тонн дизельного палива на площі близько 350 кв. м стався 29 травня через розгерметизацію одного з резервуарів ТЕЦ Норильськ-Таймирської енергетичної компанії. Нафтопродукти потрапили в грунт, водойми, а також на проїжджу частину. Річки Амбарна і Далдикан на Таймирі після витоку палива на норильської ТЕЦ стали червоними. У Фонді Дикої природи Росії (WWF) повідомили, що після аварії 21 тисяч кубометрів дизельного палива було виявлено в водоймах.
Прокуратура Норильська порушила кримінальну справу за фактом розливу нафтопродуктів. Попередня причина витоку - просідання фундаменту палі, яке призвело до відриву значної частини днища резервуара, що вміщає 30 тисяч кубометрів дизельного палива.
Найбільший розлив нафтопродуктів в арктичній зоні РФ, на усунення наслідків екологічної катастрофи після якого буде потрібно більше десяти років, 3 червня обговорювалося на нараді у президента РФ Володимира Путіна. Він ввів в регіоні ввели режим НС федерального рівня. 4 червня голова МНС РФ Євген Зінич заявив, що рішення по ліквідації витоку палива знайдено, але екологи відмічають, що екосистема навряд чи зможе відновитися.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Путіна виникла нова серйозна проблема через катастрофічне падіння економіки Росії на тлі пандемії коронавируса і обвалу цін на нафту. Росіяни остаточно втрачають до нього довіру і вже третину населення країни готова вийти на масові протести і голодні бунти через падіння рівня життя.