Партія "Об'єднання Самопоміч", яка на парламентських виборах 2014 року асоціювалася з новими людьми і новими підходами, йде шляхом, схожим на шлях партії "Свобода", яка в 2012 теж асоціювалася з новою політичною силою і отримала досить високий електоральний результат, але вже в 2014 році не потрапила в Раду.
Про це пише політичний експерт Олеся Яхно в своєму блозі.
На думку Яхно, репутацію партії "Самопоміч" загрожують підірвати помилки, яких в схожій формі припустилася і "Свобода": звинувачення в політичній кон'юнктурі (маються на увазі звинувачення «Свободи» у співпраці з Партією Регіонів, а також окремі скандали на регіональному рівні) і політична позиція з окремих питань, яку в якості картинки потім почали активно використовувати російські ЗМІ.
Такою спірною позицією для «Самопомочі» стала блокада ОРДЛО і супутні їй хвилювання в зоні АТО і віддалених від неї українських регіонах, яка, на думку експерта, грає на руку Кремлю. Яхно зазначила, що один з лідерів блокади, представник «Самопомочі» Семен Семенченко, зараз виступає проти своєї ж ініціативи торгувати з ОРДЛО.
«У вересні 2015 року Семенченко зареєстрував законопроект 3181, який, до речі, і зараз є на сайті ВР, де пропонував дозволити вести обмежену господарську діяльність Україні в ОРДЛО. Ця законодавча ініціатива Семенченка свідчить про те, що він все-таки розуміє і усвідомлює необхідність роботи стратегічних підприємств в інтересах держави. А значить - мотивація зміни позиції лежить в області будь-яких особистих або вузько політичних інтересів», - нагадує Олеся Яхно.
При цьому вона відзначає, що партія "Самопоміч", яка звинувачує владу в тому, що олігархи заробляють на торгівлі з ОРДЛО, сама ж при цьому нерідко вступала в союзи з колишніми регіоналами. Також є питання до лідерів "Самопомочі" і щодо корупційних скандалів за участю членів партії.
«Семену Семенченку і Єгору Соболєву для початку варто було б розповісти, як вони "здали" Кривий Ріг Опоблоку. А самому Андрію Садовому - наприклад, заявити чітку позицію з приводу скандалу з тендерами на загальну суму в більш ніж півмільярда гривень, до якого причетні, як пишуть регіональні та центральні ЗМІ, представники його партії в одній з прифронтових областей», - пише Яхно.
Як приклад одного з таких скандалів на регіональному рівні, який може дорого коштувати репутації «Самопомочі», експерт називає ситуацію в Дніпрі.
«Мова йде про секретаря міськради Дніпра і керівника міської організації "Самопомочі" В'ячеслава Мішалова, фірми батька якого, незважаючи на явний конфлікт інтересів, виграють тендери на найбільші інфраструктурні проекти в місті», - уточнює Олеся Яхно.
«Як виявилося - в бідній воюючій країні, за яку Андрій Садовий так щиро переживав, виступаючи на вчорашньому партійному з'їзді, його ж соратники освоюють сотні мільйонів гривень з бюджету на великі міські "будівництва", починаючи від будівництва автомобільних доріг і закінчуючи ремонтом таких стратегічних об'єктів як мости через річку Дніпро. Невже такими роботами більше нікому зайнятися, окрім фірм батька секретаря міської ради?» - ставить питання політолог.
Політичний експерт вважає, що керівництву партії слід відповідати на питання про діяльність своїх представників.
«Поки що керівництво "Самопомочі" вважає за краще робити вигляд, що брудна білизна в наявності тільки в оточуючих», - констатує експерт.
Нагадаємо, в листопаді 2016 року, згідно з інформацією видання «Наші гроші», Департамент благоустрою та інфраструктури Дніпропетровської міської ради за результатами тендеру замовив ТОВ «Завод Майстер-Профі», що належить Дмитру Мішалову (батькові секретаря міськради В'ячеслава Мішалова), капітальний ремонт автодорожнього моста №2 через Дніпро за 177,79 млн грн. Загалом, за даними видання, з міського бюджету Дніпра на рахунки компаній Мішалова менш ніж за рік перекочувала сума в понад півмільярда гривень.
Секретар міської ради Дніпра В'ячеслав Мішалов очолює міську організацію партії «Самопоміч» з літа 2015 року.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації