Після декількох місяців лобіювання з боку Росії серйозних переговорів з ряду питань, американці послали держсекретаря США Джона Керрі до Москви.
рі прибув у четвер для переговорів зі своїм російським колегою Сергієм Лавровим і президентом РФ Володимиром Путіним
на тлі шквалу повідомлень американських ЗМІ про більшу російсько-американську співпрацю.
Приватна розвідувально-аналітична компанія США Stratfor розповіла про те, як пройшла зустріч Джона Керрі і Володимира Путіна, і зробила деякі висновки про можливі її результаті, виходячи з її особливостей. Повний звіт є в розпорядженні ONLINE.UA.
Незважаючи на те, що цей четвер у Путіна був зайнятий підготовкою до парламентських виборів в країні у вересні цього року, Керрі прибув в Кремль на зустріч з російським лідером. Путін раніше висловлював небажання зустрічатися з Керрі, і делегація США здавалася більш підготовленою до переговорів за участю глави МЗС РФ, ніж росіяни, завантаживши стіл великими оберемками документів у порівнянні зі жменькою російських паперів. Це показує, що американці були там для того, щоб вести переговори, в той час як росіяни хотіли побачити, що запропонують США.
За даними The Washington Post, американці прибули з пропозицією про створення спільної розвідувальної групи з Росією, яка буде обмінюватися інформацією про угруповання Фронт ан-Нусра, пов'язане з Аль-Каїдою, і синхронізуватиме військові удари проти Ісламської держави. У свою чергу, Росія припинить авіаудари проти поміркованих повстанських сил, підтримуваних Сполученими Штатами.
Але у Росії є цілі за межами Близького Сходу. Москва прагнула використати сирійську громадянську війну, щоб Вашингтон залежав від неї в суперечках, більш важливих і близьких для Росії. Використовуючи свої позиції на Близькому Сході, Москва сподівається домогтися поступок в конфлікті на сході України, питанні західних санкцій проти Росії і нарощування військової потужності НАТО вздовж російської периферії. Даючи зрозуміти, що всі сторони визнають гамбіт Москви, обидві сторони привели своїх відповідних представників по Україні - помічника держсекретаря США Вікторію Нуланд і радника президента Росії Владислава Суркова - на зустріч, формально орієнтовану на Сирію.
Безсумнівно, президент США Барак Обама, якому залишилося пробути на посаді шість місяців, намагатиметься, щоб американська сторона домоглася прориву у відносинах. Обама натякнув, що хоче укласти угоди по Сирії та України до того, як управління країною перейде до наступної адміністрації. Тактичні угоди дійсно можливі, такі, як план по боротьбі з Ісламською державою в Сирії і помірні поступки по кризі в Україні, санкціям і військовим нарощування в Східній Європі.
Як попередню версію угоди, яка може стати результатом переговорів Керрі і Лаврова, Росія запропонувала в четвер включити ретранслятори (радіолокаційні датчики) на своїх бойових літаках в Балтійському регіоні, якщо НАТО зробить те ж саме. Це невелике тактичне зрушення і вчорашня зустріч, ймовірно, не дасть будь-яких більш значних результатів. Але, який би прогрес не стався в результаті цієї зустрічі, багато незавершених російсько-американських питань залишаться наступній адміністрації Білого дому.