У Китаї від коронавіруса 2019 nCoV за місяць померли вже 362 людини. Число заражених досягає 17389 осіб, випадки інфікування смертельним вірусом продовжують фіксувати в усьому світі. У ВООЗ б'ють на сполох, тому що число жертв небезпечної інфекції вже перевищує кількість смертей від атипової пневмонії (SARS), спалах якої відбувся в 2002-2003 роках. Тоді за період епідемії від вірусу померли 349 осіб. В Україні розглядають доцільність встановлення режиму підвищеної готовності в рамках єдиної державної системи цивільного захисту через спалах китайського коронавірусу - чіткий план заходів обговорять сьогодні, 3 лютого, передає ONLINE.UA.
Станом на ранок 3 лютого, за межами Китаю коронавірус діагностували у 155 людей. У США підтвердився коронавірус у ще трьох людей, число заражених тепер досягає 11 осіб. У Франції захворіли смертельною пневмонією, викликаною 2019 nCoV, 6 осіб, в Німеччині - 10, в Австралії - 12, в Тайланді - 19, в Японії - 20, в Макао - 8, в Канаді - 4, в Італії - 2, в Росії - 2, в Великій Британії - 2, в Індії - 2, в Іспанії - 1, в Фінляндії - 1, в Швеції - 1. Як випливає зі звіту МОЗ України, в нашій країні жодного підтвердженого випадку захворювання китайським коронавірусом не зафіксовано.
Напередодні стало відомо, що в Україні розробляють тест на коронавірус 2019nCoV. Над ним працюють дві команди вчених з лабораторії Інституту молекулярної біології і генетики НАН України та лабораторії епігенетики Інституту геронтології НАМН України. Тест дозволить по слині визначати наявність в організмі уханьського вірусу. Також уряд веде переговори про закупівлю тестових систем у Німеччини.
Нагадаємо, 30 січня Всесвітня організація охорони здоров'я оголосила міжнародну надзвичайну ситуацію у зв'язку зі стрімким поширенням коронавірусу в світі. Українська влада вживає усіх заходів щодо недопущення проникнення небезпечної інфекції в країну відповідно до рекомендацій ВООЗ. У МОЗ нагадують українцям про запобіжні заходи в зв'язку з загрозою епідемії смертельної хвороби.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в ВООЗ пояснили, як передається китайський коронавірус. В організації зазначили, що в більшості випадків він передається від людини до людини при наявності у зараженої особи симптомів недуги - кашлю та чхання. Випадки зараження вірусом 2019 nCoV при відсутності симптомів у людини рідкісні.