Китайський Новий рік в 2020 році настане 25 січня - саме в цей день Білий металевий щур остаточно вступить у свої почесні права. Як відзначають Китайський Новий рік в Україні, що обов'язково потрібно і категорично не можна робити в це свято, як залучити удачу і задобрити господаяря 2020 року? ONLINE.UA розповідає, як потрібно зустрічати Китайський Новий рік, щоб він пройшов благополучно, що приготувати на святковий стіл і про головні прикмети цього свята.
Китайський Новий рік 2020: що категорично не можна робити
У період святкування Китайського Нового року, який в Китаї триватиме до 30 січня, прийнято веселитися на повну котушку - запускати феєрверки, запалювати бенгальські вогники та пускати хлопавки. На думку китайців, шум і веселощі відганяє нечисту силу, яка серйозно активізується перед настанням свята.
У період Китайського Нового року астрологи рекомендують не влаштовувати вдома генеральні прибирання. Вважається, що в період святкування в будинок прилітають добрі духи, які дарують удачу і щастя - вони осідають пилом на предметах, яку не можна прибирати, щоб не спустошити будинок від усього хорошого. На Китайський Новий рік також не можна купувати нове взуття, щоб не привернути неприємності, і вимовляти слово "чотири" - в перекладі з китайського воно означає "смерть". Щоб захиститися від нещасть в перший день Китайського Нового року краще відмовитися від миття голови і користування гострими предметами, такими як веделки і ножі, щоб не змити свою удачу та не відрізати щастя.
Китайський Новий рік зустрічають вночі. Щоб не спати, дивляться концерти, спілкуються або співають і грають на музичних інструментах. Традиції цього свята перетинаються з тим, як зустрічають європейський Новий рік з 31 грудня на 1 січня. Люди вітають близьких, дарують подарунки і загадують бажання.
Як залучити удачу в Китайський Новий рік?
Щоб привернути удачу на весь майбутній рік китайці дотримуються цілої низки прикмет. По-перше, вони прикрашають будинок свіжими квітами, які притягують успіх, і тематичними декоративними прикрасами, такими як червоні ліхтарі - декоративні елементи повинні бути парними, інакше в одиничному варіанті вони можуть принести самотність в життя.
Свої дітям китайці в Новий рік дарують червоні конверти з грошима - таким чином вони привертають удачу в фінансових справах своїм спадкоємцям. Новорічне свято намагаються влаштувати в південній частині будинку, щоб заручитися підтримкою бога часу Тай-Суя. Вважається, що Тай-Суй буде з півночі на південь штовхати святкуючих до удачі.
За китайським прикметами, не можна Новий рік зустрічати в тиші і спокої. Білий Металевий Щур може образитися і припинити підтримку у всіх починання в майбутньому році. Також в Китайський Новий рік рекомендується вночі відкрити двері або вікно, щоб дати старому року, з усіма проблемами і невдачами піти, а новому наповнити житло щастям і радістю.
Що приготувати на Китайський Новий рік 2020?
Особливу увагу в період святкування Нового року варто приділити столу. Святковий стіл повинен бути щедро накритим різними стравами, правда, без м'яса - китайці вважають, що м'ясні продукти відлякують щастя. На свято, як правило, готують рибу, яка привертає багатство в будинок. Також до святкового столу готують страви з рису, китайські пельмені і кондитерські солодощі.
Слід зазначити, що багато страв на святковому столі мають відповідні значення. Наприклад, вважається, що салат з сирої риби приносить удачу, морські водорості - процвітання. Креветки символізують щастя і здоров'я, а китайські галушки є символом здійснення бажань.
Також на святковий стіл обов'язково ставлять фрукти оранжевого кольору - мандарини і апельсини, щоб залучити фінансовий успіх. Якщо ваша сім'я мріє про поповнення, то варто звернути увагу на плоди з листочками - китайці впевнені, що наявність так плодів на столі притягує в життя тривалі любовні відносини і народження в родині малюка.
Раніше ONLINE.UA писав, що нам готує високосний рік 2020, який за китайським календарем настає в ніч на 25 січня.