Більшість українських громадян наразі найбільше хвилює питання, коли ж наша країна нарешті повернеться до нормально життя та стабільного розвитку. Міжнародний валютний фонд з цього приводу доволі часто озвучує різноманітні прогнози - так, нещодавно в МВФ заявили, що наступного року економічна ситуація значно покращиться, проте навіть наприкінці 2021 року рівень ВВП буде приблизно на 6% нижчим, аніж у 2019. Цю інформацію вже офіційно підтвердив постійний представник Міжнародного валютного фонду в Україні Йоста Люнгман. Окрім того, він наголосив, що Україна повернеться до докарантинного рівня розвитку лише у 2024 році. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт Європейської бізнес-асоціації.
З окремим коментарем з цього приводу виступив генеральний директор Dragon Capital та президент ЕВА Томаш Фіала. За його словами, завдяки зваженій фіскальній та монетарній політиці наша країна вийде з цієї турбулентної ситуації з меншими економічними втратами, аніж це було під час попередніх криз. Згідно з його прогнозами, падіння ВВП у поточному році очікується близько 7%, в той час як під час попередніх двох криз падіння економіки сягало 15-16%. Не можна також забувати про той факт, що наразі спостерігається профіцит поточного рахунку платіжного балансу, адже імпорт скоротився на 30%, а експорт тільки на 6% завдяки великій частці сільськогосподарського експорту.
"Загалом, прогнози компанії щодо економіки України помірно оптимістичні. Очікується, що у 2021 році ВВП країни зросте на 4%. Водночас, задля збереження позитивної динаміки необхідно підтримувати незалежну політику НБУ, встановити прозорі процедури щодо приватизації державних підприємств та забезпечити політичну стабільність", - йдеться в повідомленні.
Окрім того, в Європейській бізнес-асоціації підрахували, що 68% опитаних представників бізнесу вже повністю або частково повернулися до роботи в офісі. В контексті кадрової політики компаній 60% опитаних підприємців мають намір зберегти персонал компанії у незмінному складі, 28% – замислюються про скорочення, ще 13% шукають нових робітників. Що також цікаво, на найближчі півроку 69% опитаних планують залишити рівень заробітних плат незмінним, 21% – думають над скороченням, і лише 9% – розмірковують над підвищенням. Про це все вдалося дізнатися після експрес-опитування бізнесу під час зустрічі підприємців.Як повідомляв раніше ONLINE.UA, ексміністр економіки Тимофій Милованов наголосив, що в 2020 році бюджетний дефіцит в Україні є досить високим – це близько 8% від ВВП, тобто майже 300 мільярдів гривень, однак поки його можна профінансувати і ліквідувати цю проблему.