Команда американського лідера Джо Байдена стурбована ризиками для України і Європи після запуску газопроводу Північний потік-2. Радники канцлерки Німеччини Ангели Меркель позначили позицію ФРН і відповіли на претензії Вашингтона.
Джерело: пресслужба Білого дому
Переговори по Україні, Північному потоку-2 та інших актуальних питаннях з боку США вів радник президента США з нацбезпеки Джейк Салліван. Переговорником з німецької сторони виступив радник канцлерки Німеччини із закордонних справ і безпеки Ян Геккер, якого Меркель терміново відправила до Вашингтона для врегулювання всіх проблемних питань перед першим візитом Байдена в Європу.
Як відомо, Байден з 11 по 13 червня візьме участь в саміті G7 в англійському графстві Корнуолл, 14 червня відправиться в Брюссель на саміт НАТО і переговори з лідерами Євросоюзу.
"Експерти обох урядів обговорили газопровід "Північний потік - 2", в тому числі стурбованість США з приводу ризиків, які він представляє для України і європейської енергетичної безпеки", - повідомили в Білому домі, але не уточнили про що вдалося домовитися Салливану і Геккеру.
Санкції США проти Північного потоку-2
20 травня офіційно стало відомо, що команда Джо Байдена не вводитиме санкції проти компанії-оператора "Північного потоку-2" і її керівника, оскільки відмова від санкцій "відповідає національним інтересам" Штатів. У Сенаті США вважають це рішення "помилковим" і жорстко критикують Байдена за "подарунок" Путіну.
Президент України Володимир Зеленський допускає, що США можуть повністю відмовитися від санкцій проти ПП-2, про що домовляться американський лідер Джо Байден і російський президент Володимир Путін на зустрічі в Женеві, яка відбудеться 16 червня. Зеленський вважає, що це стане особистою поразкою президента США і серйозною геополітичною перемогою Росії.
Коротко про будівництво Північного потоку 2
Газопровід Північний потік — 2, по якому Путін планує щорічно постачати 55 млрд кубометрів газу з Росії до Німеччини, побудували вже майже повністю.
США поки призупинили санкційний тиск на Північний потік-2. Україна сподівається на допомогу Вашингтона — Київ підготував для США список компаній, які будують газопровід, і розраховує, що стосовно них будуть введені санкції.
Після звернення Ради команда Байдена включила в список санкцій низку російських судів і компанії, пов’язані з будівництвом Північного потоку-2, які, втім, не заважають Росії добудовувати трубопровід.
Конгресмени США закликають Байдена повернутися в реальність — вимагають негайних санкцій проти Північного потоку-2.
Тим часом в Росії вже запускають об’єкти "Північного потоку-2" в Ленінградській області в тестовому режимі. Їх підготують до пуску газу в ФРН.