Влада України представила в ТКГ мирний план по Донбасу, який передбачає повне припинення конфлікту і демілітаризацію ОРДЛО на початку 2021 року, що дозволить провести там місцеві вибори вже навесні. Команда президента РФ Володимира Путіна спочатку запевняла, що підтримує будь-які кроки до мирного врегулювання конфлікту, але після ознайомлення з планом офіційного Києва різко змінила позицію. Член Ради з питань міжнаціональних відносин при президенті Росії Богдан Безпалько розкритикував план команди українського лідера Володимира Зеленського, якого за традицією звинуватив у невиконанні мінських угод. Він дав зрозуміти, що Кремль не піде ні на які поступки і не погодиться стверджувати мирний план Києва по Донбасу, поки українська влада не внесе закон про особливий статус ОРДЛО до Конституції. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на росЗМІ.
"Для нас не важливо, чи буде цей закон пролонгований і в якому вигляді. Для нас важливо, щоб цей закон був занесений в тіло конституції, яку міняти набагато складніше, ніж приймати або скасовувати будь-які закони. Припустимо, закон про особливий статус Донбасу пролонгують, а потім депутати проголосують через місяць взагалі за скасування цього закону, після того, як вони отримають від Росії потрібне. Або від Донбасу, окупують його або щось ще", - заявив Безпалько.
Важливо відзначити, що це не перша заява людей Путіна, який незадоволений тим, що Зеленський зайняв жорстку позицію і не збирається йти на поступки ні Кремлю, ні бойовикам ОРДЛО, яких він підтримує - в офіційній Москві обурені, що цю позицію ще й підтримують Франція і Німеччина, які є учасниками нормандського процесу. У Москві погрожують офіційному Києву, що заблокують переговори по Донбасу, якщо українська сторона не виконає умови Кремля. У Путіна вважають, що відмова України від закріплення особливого статусу Донбасу в Конституції нібито свідчить про небажання Києва почати діалог з жителями Донбасу.
Як відомо, мирний план України з Донбасу, в тому числі, передбачає проведення виборів навесні 2021 року, обмін полоненими з Росією, який повинен відбутися не пізніше 24 грудня 2020 року, створення вільної економічної зони. У Кремлі ж відповіли, що пропозиція Києва роззброїти всі незаконні збройні формування і повернути кордон з РФ під контроль уряду України перед проведенням місцевих виборів "розходиться з Мінськими домовленостями". Команда Путіна продовжує наполягати на закріпленні особливого статусу Донбасу в Конституції України.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Зеленського запропонували Путіну провести вибори в ОРДЛО 31 березня 2021 року. Офіційний Київ розраховує, що до цього моменту вдасться завершити війну на Донбасі.