Німецькі лікарі встановили, що коронавірус COVID-19 може потрапляти до прямо до мозку і робити це безпосередньо. частинки інфекції роблять цей шлях через носовий слиз, саме з цих причин людина втрачає нюх — відповідний нерв уражається першим. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Nature Neuroscience.
Автори дослідження припустили, що вірус може проникати до центральної нервової системи у місці, де стикаються нерви та слизова оболонка.
Під час вивчення питання науковці провели розтин 33 тіл пацієнтів третього віку, яку померли через ураження коронавірусом. Завдяки цьому вони встановили, що інфекція може спровокувати неврологічні порушення — біль, слабкість, втрату уваги, дезорієнтацію.
Високу концентрацію РНК COVID-19 експерти зафіксували у слизі носової порожнини. Водночас у зразках мозку померлих знайшли антигени. Білки шипів коронавірусу зафіксували у певній кількості в окремих різновидах клітин слизової оборонки нюхової системи.
Згадані вище білки виявили у частинах мозку, які відповідають за отримання та аналіз сигналів запаху та смаку.
Згідно з поясненнями авторів дослідження, вони розтинали тіла людей, які важко переносили коронавірус. Їхню смерть зафіксували у перші 30 днів після зараження. Вік пацієнтів приблизно коливається на межі 70 років.
Вчені передбачають, що висновки не стосуються, ймовірніше, людей з легкою чи середньою формою хвороби.
Як повідомляв ONLINE.UA, авторитетний економіст та старший науковий співробітник Єльського університету Стівен Роуч озвучив свій прогноз щодо ключових подій у 2021 році, які будуть відбуватися на тлі загострення пандемії коронавірусу. За його словами, Штати можуть опинитися на порозі подвійної рецесії. Окрім того, він звернув увагу на те, що зростання кількості нових випадків коронавірусу затьмарює сподівання Уолл-стріт на V-подібне відновлення економіки країни.