Російський уряд впровадив заборону на імпорт іноземних вакцин проти коронавірусу COVID-19, зокрема й компанії Pfizer. У Росздравнадзорі нагадали про необхідність реєстрації таких препаратів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на російські медіа.
За оприлюдненими подробицями, йдеться також про використання іноземних вакцин у приватних клініках, навіть тих, що вважаються закордонними.
"Відповідно до чинного законодавства, ввезення на територію РФ і застосування вакцин для профілактики нової коронавірусної інфекції, які не пройшли державну реєстрацію в Росії, заборонений. Заборона поширюється, в тому числі на медичні організації, що ведуть діяльність на території Міжнародного медичного кластера", - додали у відомстві.
Нагадаємо, станом на середину січня, на території РФ почалася масова вакцинація проти коронавірусу.
Вона стартувала з використанням кремлівського препарату "Спутник V", який навіть не пройшов належним чином усі необхідні етапи клінічних випробувань. Фактично препарат знаходився напередодні на останньому з них — влада оголосила про масове використання замість належної масштабної перевірки перед цим.
Також невідомо нічого про використання "Спутника" за межами Росії, хоча відповідні спроби продати препарат здійснюють з боку Кремля. Передбачалася навіть спроба поширити медикаменти на території України.
Вакцина компанії Pfizer стала першою, що завершила всесвітньо визнані етапи клінічних випробувань. Її вже використовують у вакцинації у Великій Британії, Євросоюзі та США.
Як повідомляв ONLINE.UA, американський експерт пояснив, чому роблять два щеплення препаратом проти COVID-19. За його словами, після першої дози вакцини отриманий організмом імунітет швидко минає. Ефективність препарату Pfizer у такому випадку коливається між 29,5% та 62,4%. Після 14-денної паузи повторне щеплення підкидує показник до 90% на тривалий термін.