На тлі поширення коронавірусу COVID-19 приблизно кожен шостий представник людства віком до 29 років втратив роботу. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на статистику Міжнародної організації праці ООН.
За словами фахівців, пандемія вдарила одразу по багатьох напрямках, наслідки цього будуть суттєвими довгий час.
"Економічна криза через COVID-19 вдарила по молоді - особливо по жінках - при чому сильніше та швидше, ніж по іншій групі", - пояснив гендиректор структури Гай Райдер.
У МОТ зауважили, пандемія призвела не тільки до зростання безробіття, але й пошкодила систему освіти - створила нові перешкоди на шляху тих, хто намагається змінити професію чи взагалі тільки увійти на ринок праці.
Близько 178 мільйонів людей віком до 29 років працювали у сферах, які найбільше постраждали внаслідок нової економічної кризи. Перш за все йдеться про роздрібну торговлю й туризм. Близько 77% молоді працювали без офіційного влаштування.
"Близько половини молодих студентів повідомили про ймовірну відстрочення завершення своїх нинішніх курсів, тоді як 10% з них очікують, що взагалі не зможуть завершити своє навчання", - стверджується у доповіді організації.
Водночас існує інша проблема. Люди, які не втратили роботу зіткнулися зі скороченням робочих годин. Цей показник у середньому зменшився на 23% від початку глобальної епідемії.
Нагадаємо, станом на 27 травня на планеті підтвердили майже 5,6 мільйона випадків коронавірусу COVID-19.
Як повідомляв ONLINE.UA, попит на валюту відновиться поступово після остаточного виводу України з карантину, вважають експерти Національного банку. За словами заступника голови НБУ Дмитра Сологуба, курс гривні може коливатися періодично у кожну зі сторін.