Багатьом військовослужбовцям Збройних сил України, які воюють на Донбасі, доводиться купувати зброю і боєприпаси за власні гроші.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA розповів снайпер із зони АТО Ярослав з позивним "Скат".
Читайте також: Ніяких сумнівів: снайпер-атошник розповів про свій перший постріл
"Після того, як ми вийшли з Донецького аеропорту, я потрапив в госпіталь. І поки там лежав, почав шукати виходи, щоб купити гвинтівку. У підсумку знайшов і купив, - підкреслив снайпер і зазначив, що покупку зробив за власні гроші. - Скажу більше: спочатку один постріл коштував мені чималих грошей, тому що у нас таких патронів не було взагалі. І коли мені говорили: "Ярослав, треба прибрати якогось кулеметника", я вже подумки на калькуляторі підраховував, скільки мені це буде коштувати. А потім завезли інші патрони - дешевше, хоча і якість у них гірше".
Однак, за словами бійця, йому доводилося робити не так багато пострілів: "Люди чомусь думають, що снайпери дуже багато стріляють. Але якщо снайпер ефективний, він робить 20-30 пострілів на місяць. Часто - менше. У мене бувало і 4 -5. Зате в результаті - знятий з відстані 1350 м замкомбата 498-го полку спецпризначення РФ".
У той же час Скат пояснив, що держава не компенсувала йому витрати на боєприпаси і не заохочувала за успішні постріли.
Читайте також: Важ ливо боятися: снайпер з АТО розповів про психологію на війні
"У нашій країні не передбачено відшкодування таких витрат державою. Більш того, кожна покупка патронів перетворювалася на справжню епопею - це ж незаконний процес. Сиджу я, наприклад, в зоні АТО. Мені потрібні патрони. У мене є дозвіл на їх покупку, але купити я їх не можу, тому що для цього я повинен приїхати сюди особисто. Хлопці говорили, що не можуть просто так продати - їх треба замовляти. І ось, я повинен особисто приїхати і замовити, а потім ще раз приїхати і забрати. Такий ось ідіотизм. Ми, звичайно, намагалися викручуватися. Але хлопців, які нам в цьому допомагали, адже і посадити можуть. Це дуже серйозна стаття - там, по-моєму, від 7 років передбачено", - сказав снайпер.
"І це все так. Наприклад, зараз в моїй 58-й бригаді у взводі снайперів немає жодної штатної гвинтівки. Це означає, що всі патрони ми купуємо за свої гроші. Нехай це не такий калібр, як у мене, але все одно - від 115 гривень ціна одного патрона. Тому "поїхати постріляти просто так" - це, насправді, дуже дорого! На такі гвинтівки, як у мене, у нас не передбачені приціли. Тепловізори за статусом не передбачені - їх теж треба купувати. А ціна на нормальний тепловізор для снайперської гвинтівки стартує від 10-15 тисяч євро. Мені друг прислав тепловізор за 7,5 тисяч євро, я його поставив на свою гвинтівку, два рази стрельнув - і він розсипався", - резюмував боєць АТО.
Більше читайте в інтерв'ю на ONLINE.UA: Снайпер АТО: Я не вбив, напевно, жодного простого солдата - це завжди були офіцери.
- Категорія
- Події
- Дата публікації