В Одесі в рамках декомунізації перейменували вулиці не через тих людей, які були в списку, складеному Українським інститутом національної пам'яті, а через їх однофамільців.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Думскую.
Декомунізаційне розпорядження Одеської облдержадміністрації спочатку підписав губернатор Одеської ОДА Міхеїл Саакашвілі, а потім його заступник Володимир Жмак.
Одесити, м'яко кажучи, здивувалися, побачивши в переліку перейменованих вулиць прізвища літературного критика Віссаріона Бєлінського (помер за півстоліття до революції), партизанського командира Бадаєва (Молодцова), учасників оборони Одеси, Героїв Радянського Союзу Миколи Богданова і Льва Шестакова. І якщо Бадаєва з натяжкою можна вважати «гебістом», то інші абсолютно не відповідають критеріям, зазначеним у законі «Про засудження комуністичного і нацистського режимів».
Члени комісії, які готували проект розпорядження, розповіли, що, обираючи «комуністичні» об'єкти топоніміки, керувалися «Списком осіб, які підпадають під закон про декомунізацію», складеним Українським інститутом національної пам'яті. У документі справді є імена Бєлінського, Бадаєва, Богданова і Шестакова.
Ось тільки це не ті люди, на честь яких названі одеські вулиці, а їх однофамільці. Бєлінський, якого має на увазі інститут - учасник Січневого повстання в Києві в 1918 році; Бадаєв - член ЦК ВКП (б), нарком, Богданов - член ВУЦВК, Шестаков - автор «Короткого курсу історії СРСР». Жоден з них не увічнений в одеській топоніміці.
Нагадаємо, депутати Болградської районної ради Одеської області відмовилися скасувати закон, що суперечить декомунізації, яка активно проходить в Україні.
- Категорія
- Україна
- Дата публікації