Ленд-ліз від США для України на 2024 рік. Працюємо над цим — Маркарова
Категорія
Політика
Дата публікації

Ленд-ліз від США для України на 2024 рік. Працюємо над цим — Маркарова

Ленд-ліз від США для України на 2024 рік. Працюємо над цим — Маркарова
Джерело:  online.ua

Українська дипломатія працює над тим, щоб отримати ленд-ліз від США і в 2024 році. Про це заявила посол України у США Оксана Маркарова.

Джерело: Суспільне

Ленд-ліз від США для України на 2024 рік можливий

Україна отримує допомогу від США за трьома основними програмами, але важливо, щоб Конгрес США продовжив закон про ленд-ліз на весь 2024 рік.

Про це в інтерв'ю повідомила пані посол України у США Оксана Маркарова.

Вона зазначила, що за майже 17 місяців Конгрес США декілька разів ухвалював зміни до бюджету і виділив Україні допомоги на загальну суму 113 мільярдів доларів.

Президент Байден подав нові зміни до бюджету, додаткове фінансування для України. Ми дуже сподіваємось, що нам вдасться переконати конгрес і конгрес нас підтримує і ухвалить їх, але якщо ні, то ми не можемо опинитись в ситуації, коли взагалі не буде ніякої можливості у Сполучених Штатів виділяти нам зброю, — заявила дипломатка.

Тому, за словами Маркарової, важливо, щоб закон про ленд-ліз, який завершується в кінці вересня, залишався як четвертий інструмент можливої допомоги.

Подано поправки до закону NDA, це так званий військовий бюджет, який вже розглянули у липні. Поправка в Палаті представників про подовження ленд-лізу на весь 2024 рік уже пройшла, в Сенаті вона подана і ми чекаємо, коли буде так звана конференція між Палатою представників і Сенатом, на якій буде вирішено синхронізація двох законопроєктів, — сказала вона.

Пані посол пояснила, чому важливо, щоб Конгрес США продовжив дію закону про ленд-ліз.

Ми не купуємо самі зброю, яка виділяється США, але бюджетні правила тут чітко працюють, тому Пентагон для виділення нам зброї повинен мати на це повноваження. Якщо ці повноваження закінчаться, тоді наступний варіант сьогодні буде — підписувати договори оренди або лізингу, застосувати акт про ленд-ліз і отримувати те ж саме, що є в програмі PDA президентських виділень за цим актом. Саме тому він дуже важливий, — пояснила Маркарова.

Дипломатка впевнена, що співавтори акта про ленд-ліз фокусуються зараз на тому, щоб все-таки виділяти додаткове бюджетне фінансування, тому що воно дозволяє застосовувати не тільки одну програму.

Воно дозволяє не тільки давати все те, що є в наявності, а й купувати для нас: бо ми вже купуємо нові Patriot, NASAMS, радари, всі дрони камікадзе, які застосовують ЗСУ, ракети. Наприклад 155 калібр ми отримували спочатку майже все з запасів, але зараз ці запаси теж не нескінченні. Ви бачили нещодавно повідомлення Пентагону про те, що США хочуть наростити виробництво 155 калібру з 25 -30 тисяч в місяць до 80 тисяч, — сказала вона.

Військова допомога США Україні продовжується 

США з перших днів війни підтримують Україну та надають їй зброю та техніку на мільярди доларів: артилерійські ракетні системи HIMARS, гелікоптери Мі-17, позашляховики для прикордонників, гаубиці та різноманітні боєприпаси тощо.

9 травня 2022 року президент США Джозеф Байден підписав ленд-ліз для України — законодавчий акт, який спрощує процес передачі зброї безоплатно, в оренду або з відшкодуванням після завершення війни. За цією процедурою рішення про надання озброєння вирішуватиметься впродовж 72 години.

Сенат США 15 грудня схвалив закон про витрати на оборону на 858 мільярдів доларів на 2023 рік, до якого увійшли 800 мільйонів доларів допомоги Україні. Раніше цей документ отримав схвалення Палати представників. Потім його направили на підпис президенту США Джо Байдену.

Читайте також:

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?