За даними офіційної статистики, на початок 2016 року в Україні було зареєстровано 1,7 мільйона людей, які потребують психіатричної та наркологічної допомоги.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на офіційний сайт Міністерства охорони здоров'я України.
Лікарі підкреслили, що допомога спеціалістів потрібна майже чотирьом відсоткам населення країни.
При тому, в структурі психічних розладів у 2015 році найпоширенішими були розлади психіки та поведінки внаслідок вживання психоактивних речовин – алкоголю, наркотиків. Ці випадки становили 58,41% усіх зареєстрованих випадків.
Читайте також: В Одесі п’яний військовий прокурор влаштував бійку з патрульними — активіст
Порушення здоров’я пов’язані зі стресом, невротичні та соматоформні розлади становили 8,9%, розлади настрою – 1,8%.
Варто зазначити, що серед осіб із розладами психіки та поведінки, зареєстрованих у 2015 році, 62,7% – це люди працездатного віку.
За даними Всесвітньої організації охорони здоров'я, показник глобального тягаря захворювань для психічних розладів у 2004 році становив 13%, а в 2020 році сягне 15%. Найвищим цей показник є для країн Східної Європи, в тому числі й для України.
Крім того медики відзначили, що рівень самогубств у Східній Європі є особливо високим, а рівень споживання алкоголю надвисоким і продовжує зростати.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в російській столиці, Москві, психіатри затримали "сина Путіна", який приїхав з Камчатки.