Литва екстрено звернулася до ЄС через російську вакцину Спутник V
Категорія
Світ
Дата публікації

Литва екстрено звернулася до ЄС через російську вакцину Спутник V

Литва екстрено звернулася до ЄС через російську вакцину Спутник V
Джерело:  online.ua

29 березня влада Литва терміново звернулася до Європейського Союзу та офіційно попередила, що виступає категорично проти включення не санкціонованих регулятором ЄС в області лікарських засобів вакцин, таких як російський Спутник V, в пропонований Єврокомісією сертифікат про вакцинацію. З такою гучною заявою виступив виконуючий обов'язки посла Литви в ЄС Сімонас Шатунас, передає ONLINE.UA з посиланням на  Politico.

"Литва твердо переконана, що тільки дозволені Європейським агентством з лікарських засобів вакцини повинні бути частиною цифрового "зеленого" сертифіката", - наголосив Шатунас.

На думку дипломата, замість того, щоб покладатися на незатверджені препарати, такі як Спутник V, офіційний Брюссель повинен сфокусуватися на нарощуванні виробництва своїх вакцин, в які він вклав свої кошти. До прикладу, німецькі фармацевтичні компанії BioNTech і CureVac були профінансовані Євросоюзом.

"Визнання тільки вакцин, дозволених EMA, - це спосіб підкреслити довіру до інститутів ЄС, таких як регулятор з лікарських засобів і агентство ЄС з моніторингу захворювань", - зазначив Шатунас.

Дипломат звернув увагу на те, що це стане сигналом підтримки європейської фармацевтичної промисловості.

Як відомо, наразі скандальна російська вакцина проходить перевірку в EMA, однак поки їй не надали дозвіл на використання в ЄС. Регулюючий орган нступного місяця планує оглянути майданчик, де виробляють вакцину.

Нагадаємо, нещодавно представник ЄК Т'єрі Бретон, відповідальний за вакцини, представив майбутній європейський сертифікат здоров'я, який діятиме з 15 червня. 25 березня депутати ЄврОпарламенту УХВАЛИЛИ рішення прискорити голосування щодо "цифрових зелених сертифікатів" (Digital Green Certificate), які мають спростити вільне пересування у межах блоку. Що важливо розуміти, на запуск "паспортів вакцинації" найбільше сподіваються країни, економіка яких значною мірою залежить від туризму.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що прем’єр Словаччини Ігор Матович йде у відставку  через російську вакцину.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Шмигаль розкрив деталі угоди про надра між Україною та США

Шмигаль

Прем’єр-міністр України Денис Шмигаль повідомив, що в проєкті угоди про надра із США узгоджують останні деталі і її можуть підписати найближчої доби.

Головні тези:

  • Шмигаль відповів, що зараз Україна "допрацьовує остаточні деталі з нашими американськими колегами".
  • Прем'єр зазначив, що це буде "рівноправна гарна міжнародна угода про спільні інвестиції в розвиток та відновлення України".

Нові деталі угоди про надра між Україною та США

Про це Шмигаль заявив в ефірі телемарафону "Єдині новини" вдень 30 квітня.

Прем’єра попросили прокоментувати чутки у медіа про те, що угода про надра може бути підписана найближчим часом.

Шмигаль відповів, що зараз Україна "допрацьовує остаточні деталі з нашими американськими колегами", і що перша віцепрем’єрка України Юлія Свириденко вже вилетіла до США.

Він зазначив, що це буде "рівноправна гарна міжнародна угода про спільні інвестиції в розвиток та відновлення України".

Як тільки будуть доопрацьовані всі остаточні деталі, найближчим часом, я сподіваюсь, протягом найближчої доби, угода буде підписана. І, відповідно, ми отримаємо перший крок.

Денис Шмигаль

Денис Шмигаль

Прем’єр-міністр України

Шмигаль заявив, що принципові моменти всі узгоджені, уряд опрацював текст угоди.

Фактично на цей час погодження основних міністерств уже зібрані, тому уряд технічно готовий у будь-який момент, як тільки буде остаточна інформація від наших колег із Вашингтона, затвердити дану угоду і ми будемо готові до її підписання.

Прем’єр деталізував, що після того мають бути підписані ще дві "технічні" угоди — про створення Інвестиційного фонду та його фінансування.

Нагадаємо, 17 квітня Україна і США підписали меморандум про наміри щодо "завершення офіційної угоди про економічне партнерство та інвестиційний фонд відбудови".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?