Глава російської делегації при ООН Віталій Чуркін побачив ознаки готовності США до поступок у своєму ставленні до ситуації на Донбасі і проведення виборів в регіоні.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на його коментар «Ехо Москви».
«Про це і Сергій Лавров говорив, що останнім часом є певні ознаки того, що американці ... зараз, я так розумію, що вони прийшли до того, що все-таки діватися нікуди, і конфлікт вже ніби, так би мовити, більш ніж трошки затягнувся, скажімо так. І якось стали більш серйозно ставитися і до того, що треба реалізовувати комплекс заходів», - заявив він.
Крім того, Чуркін зазначив, що у нього склалося «відчуття», що «йдуть серйозні розмови по модальність виборів (на Донбасі - Ред.)».
«Все-таки, треба прийняти закон про особливий статус і про амністію, і якщо про це домовилися - все ж треба. І я сподіваюся, що цей вплив (ставлення США - Ред.) на Київ все-таки певний матиме, не кажучи вже про те, французи ні, абсолютно очевидно, вже розуміють, що вони опинилися в незручному становищі, оскільки вони все ж підтримали і президенти підтримали комплекс заходів, і не реалізовувати його вже півтора року, звичайно, для них це теж дискомфортно політично», - додав він.
Також російський дипломат нагадав і про заяви українців про відсутність гарантій безпеки, необхідних для проведення виборів на Донбасі і необхідності введення міжнародних сил безпеки.
«Українці починають говорити:« Немає безпеки ... ». Знову ж стосовно до виборів починають говорити про те, що там ще якісь сили безпеки повинні бути введені, як я розумію. Сюжет, повторюю, обговорюється по різних каналах, але виявився набагато складніше, ніж можна було припустити...», - додав він.
Також у Чуркіна виникли питання і про позицію українців про те, що у виборах на Донбасі могли б «брати участь всі, хто завгодно».
«Ледь не «Правий сектор» теж повинен приїхати на Донбас. Я, може бути, дещо утрирую, але приблизно як би побоювання з приводу української позиції були такі, що висувалися вимоги, які явно неприйнятні для Донбасу. А на наш заклик ... Там же написано в комплексі заходів. Ви домовитеся з представниками Донецька і Луганська. Вони кажуть: «Ні, ми не будемо з ними розмовляти». Тобто якесь зачароване коло виникає», - додав він.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше лідери НАТО на саміті у Варшаві чітко висловили свою позицію щодо ситуації на Донбасі і виборах в цьому регіоні.
- Категорія
- Політика
- Дата публікації