Маємо об’єднати зусилля задля оперативного реагування на виклики у сфері енергетичної безпеки цілого регіону
Категорія
Технології
Дата публікації

Маємо об’єднати зусилля задля оперативного реагування на виклики у сфері енергетичної безпеки цілого регіону

Софія Заладовська

Чому саме молодь  має грати роль у впровадженні альтернативної енергії на місцевому рівні з редакцією online.ua у своєму есе поділилась Софія Заладовська, переможниця конкурсу есе серед молоді про енергетичну безпеку, який провів USAID Проєкт енергетичної безпеки (ПЕБ).

Створення та побудова самостійної системи незалежного енергетичного ринку України є одним з важливих завдань економічного планування у питаннях відновлення ресурсно-промислових спроможностей нашої держави. Енергетика вимагає своєчасного управління кризовими ситуаціями та прийняттям складних рішень в умовах сучасних воєнно-політичних викликів.

Я є прихильницею екологічного підходу щодо розробки проєктів у енергетичній сфері. Нам сьогодні вкрай важливо розвивати сільське господарство на відновлювальних джерелах енергії, оскільки це екологічно чисто, ефективно та економічно вигідно.

На мою думку, на місцевому рівні саме молодь (молодіжні центри, молодіжні ради при міських радах, молодіжні громадські еко-організації) має бути залучена до впровадження альтернативної енергії і просування шляхів досягнення цілі номер сім сталого глобального розвитку – відновлювальна енергія.

Спорудження енергоефективного молодіжного простору з дотриманням усіх екологічних норм та індикаторів допомогло б молоді навчитися контролювати планові показники використання енергії.

Саме просвітницька робота про базові уявлення та вміння раціонально розпоряджатися та контролювати використання енергоресурсів серед молоді є особливо важливою.

Я представляю Молодіжний Центр Волині і планую розпочати просвітницьку кампанію серед молоді щодо того, як удосконалювати урбаністичний дизайн міста і створити сучасний молодіжний центр з дотриманням усіх вимог енергоефективності.

Було б помічним мати інтерактивну карту з мережею центрів, кожен з яких працює над молодіжними енергетичними ініціативами.

Окрім того, така взаємодія створила б майданчик для реалізації спільних міжнародних еко-проєктів для впровадження альтернативних джерел енергії у власний енергетичний сектор безпеки.

У сучасних реаліях ми не можемо зовсім відмовитись від традиційних джерел енергії. А в умовах війни ще рано говорити про повне відновлення енергетичного комплексу.

Агресор спровокував енергетичну війну, а тому світова енергетична спільнота має унеможливити обхід економічних санкцій агресором і заморозити рахунки великих нафтових та газових російських компаній-монополістів.

Обʼєднаними зусиллями ми творимо єдиний майданчик для оперативного реагування на виклики у сфері енергетичної безпеки цілого регіону.

Категорія
Україна
Дата публікації

Курська операція. Армія РФ використовує "смішну" технологію Другої світової

армія РФ
Джерело:  Forbes

Оглядач Forbes Девід Акс звернув увагу на те, що російські окупанти у Курській області почали використовувати давно забуту технологію Другої світової війни для форсування річок.

Головні тези:

  • Модифіковані десантні машини БТР-Д, які використовує армія РФ, залишаються вразливими для українського озброєння.
  • Українські війська активно атакують мости та прольоти в Курській області, блокуючи просування ворога.

Армія РФ вдається до старих методів ведення війни

Як нагадав експерт, у часи Другої світової війни деякі армії, зокрема британська, прикріплювали металеві прольоти до верхньої частини шасі танків і використовували отримані "смішні мости" для швидкої переправи через проломи.

Попри те, що з тих пір минуло 80 років, армія РФ не цурається використовувати “смішні” технології, щоб відбити власні території у Сил оборони України.

У Курській області на заході Росії російські повітряно-десантні війська розгортають модифіковані десантні машини БТР-Д у такий самий спосіб: навалюючи те, що схоже на дерев'яну підлогу, на 13-тонні гусеничні машини і скочуючи їх у річки. Занурюючись у грязьові русла річок, імпровізовані поверхні машин виконують функцію мостів, — розповідає Девід Акс.

Аналітик звертає увагу на те, що БТР-Д найбільш активні на західному краю Курського виступу.

Що важливо розуміти, для того, щоб солдати РФ могли атакувати бійців ЗСУ в селі Дар'їно і навколо нього, спочатку потрібно перетнути річку Снагость.

Як ця технологія виглядала у часи Другової світової війни (Фото: Imperial War Museum photo)

Чому технологія армії РФ не є ефективною

Як зазначає Девід Акс, у Курській області Сили оборони України регулярно атакують цивільні мости і будь-які звичайні або понтонні прольоти, які будують російські інженери.

Окрім того, воїни ЗСУ не забувають обстрілювати спеціально побудовані росіянами мостові транспортери.

Хоча БТР-Д так само вразливі для українських мін, ракет, артилерії та безпілотників, як і будь-яка бойова машина, проте вони швидкі і здатні розвивати швидкість на дорозі близько 40 миль на годину. Це робить їх менш уразливими, ніж постійні мости або повільні інженерні машини, пише аналітик.

Згідно з останніми даними, з листопада Сили оборони України підбили щонайменше два російських БТР-Д.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?