Стародавні греки, як відомо, фетишизували чоловіче тіло. Скульптури зображали могутніх та славетних чоловіків з атлетичними фігурами та сталевими м'язами. Іноді їх повністю або частково одягали або драпірували в тканину, але частіше вони поставали перед світом абсолютно голими.
Про це пише сайт Artsy, повідомляє ONLINE.UA.
У сучасному світі, тіла, увіковічені греками в скульптурах - ідеальні, за винятком однієї маленької деталі. "У них маленькі чи дуже маленькі пеніси, порівняно зі середньостатистичними розмірами", - стверджує мистецтвознавець Ендрю Лір, фахівець з давньогрецького мистецтва та сексуальності. "І вони, як правило, нечіткі".
Поціновувачі мистецтва та історики були вражені скромними розмірами статевих органів, які присутні в класичних скульптурах богів, імператорів та інших славетних людей того часу - від Зевса до відомих спортсменів. Такі маленькі розміри здаються непропорційними та, здається, суперечать з масивними тілами та з величністю осіб, які зображені. Але стародавні греки мали свої підстави та бачення.
Читайте також: Сильвестр Сталлоне придбав статую Роккі за $400 тисяч
Озираючись на давньогрецький світ близько 400 р. до н.е., ви побачите, що великі пеніси не були ознакою сили чи могутності. У своїй п'єсі "Хмари" (датованій приблизно 419-423 до н.е.) давньогрецький драматург Арістофан зобразив ідеального чоловіка: "Сяючі груди, світла шкіра, широкі плечі, акуратний язик, пружні сідниці та маленький пеніс. "
Історик Пол Крістал також провів дослідження цього стародавнього ідеалу. "Маленький член був співзвучний з грецьким ідеалом чоловічої краси", - пише він у своїй книзі "In Bed with the Ancient Greeks" (2016).
Статуя "Аполлон Бельведерський"
"Великі пеніси були вульгарними і поза межами культурної норми, відголоском варварського світу", - пише Крістал.
У грецьких комедіях дурні зображались з великими статевими органами - "ознака тупості, більше від звіра, ніж від чоловіка".
Таким чином, сатири, дурні та вороги протиставляли богам та героям, яких шанували за самоконтроль і розум. Якщо великі фалоси представляли невгамовні апетити, то "можна зробити висновок, що маленький пеніс був символом самоконтролю", - пояснює Лір.
Як раніше повідомляв ONLINE.UA, американський художник Джеф Кунс встановив в Рокфеллеровському центрі в Нью-Йорку надувну скульптуру-копію статуетки української майстрині Оксани Жникруп.