Російський журналіст Костянтин фон Еггерт розповів, чому Кремлю варто турбуватися з приводу ймовірного призначення колишнього губернатора штату Юта Джона Хантсмана на посаду посла США в Росії.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook журналіста.
"Отже, про Джона Хантсмана, ймовірного майбутнього посла США в Росії. Головне - таких послів в Москві раніше не було. НІКОЛИ! Джон Хантсман для Кремля вкрай незручний персонаж. Чому? 1 - Він дуже багатий. Значить незалежний і знає ціну цинізму. Без цього останнього в Москві, світовій Мецці циніків, взагалі робити нічого", - написав він.
Друга причина, на думку фон Еггерта, в тому, що Хантсман володіє великим політичним досвідом і вагою.
"Хіба що Аверелл Гарриман зрівняється з Хантсманом в цьому сенсі. 90 відсотків попередніх глав місії США - кар'єрні дипломати. Боб Страус (1991-1992) був недовго і дипломатичного досвіду не мав. А Хантсман починав кар'єру в далеко не кремлелюбивій адміністрації Рейгана. Був губернатором і навіть головою асоціації губернаторів Заходу Америки. Тобто добре розуміє, що таке легітимність і орієнтується в вашингтонськійполітиці", - вважає він.
Читайте також: Новий посол США в Росії: фанати Путіна готуються до проблем
"3 - Дуже важливо: Хантсман - мормон з бездоганним сімейним життям. Він сто відсотків знає, де пролягають моральні червоні лінії і за них не переступить. Я не в сенсі інтрижок, а в сенсі політики. Якщо його будуть ламати з Білого дому (що навряд чи), то він піде, благо є куди (див. пункт 1-й). Хантсман працював місіонером на Тайвані. Це сила волі й переконаність. У Кремлі таких не люблять і бояться бо хрін що з таким зробиш", - додав журналіст.
Четверта причина, чому Хантсман незручний для Кремля в тому, що він - голова Атлантичної ради.
"Це, можливо, кращий мозковий трест у Вашингтоні сьогодні. Очолює його геніальний Фред Кемпе. В любові до російського політичного режиму фонд не помічений. Серед постійних співробітників Ради - такі люди, як віце-президент Деймон Вілсон (займався Європою в Держдепі при Буші-молодшому) і великий друг Києва, колишній посол США в Україні Джон Гербст. Деталі про Atlantic Council може розповісти його асоційований експерт Ariel Cohen", - зазначив фон Еггерт.
Ще одна причина в тому, що Хантсман - двічі посол - в Сінгапурі й у Китаї, "говорить по-китайськи, причому досить непогано. На полові не проведеш, грубими лестощами не підкупиш, загрози теж не подіють (див п.3). Може елегантно послати (таких, взагалі-то, поважають у нас)".
"6 - Хантсман жив на Тайвані і любить його. Його там теж люблять. Замічений не тільки в симпатіях до Тайбею, але і - о жах! - до Тибету. Він не Річард Гір, звичайно, але в Пекіні й за менше можуть зненавидіти" , - додав російський журналіст.
Однак, за його словами, до ймовірного посла США в Росії є і питання, які має вирішити Сенат.
Як повідомляв ONLINE.UA, новий радник президента США Дональда Трампа з питань національної безпеки генерал-лейтенант Герберт Макмастер може становити загрозу Росії.