У світі підтвердили вже п'ятий випадок повторного зараження коронавірусом. На цей раз випадок повторного зараження COVID-19 виявили у жителя Еквадору, який перехворів коронавірусом в травні і знову підхопив інфекцію в серпні. Відзначається, що він успішно пройшов лікування після першого зараження, яке пройшло в легкій формі - в липні тест на коронавірус показував негативний результат. Але в серпні у пацієнта з'явилися вже помірні симптоми, а тест показав знову позитивний результат, хоча після секвенування генома стало зрозуміло, що людина заразилася новим штамом вірусу, який відрізняється від того, який спостерігався при первинному зараженні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Deutsche Welle.
Співробітники інституту мікробіології Університету Кіто також уточнили, що під час повторного інфікування у пацієнта виявили підвищений рівень імуноглобуліну (IgG) у відповідь на вірус, що їх здивувало, так як такий показник доводить наявність антитіл в організмі людини, що відповідають за імунітет до коронавірусу. Вони поки не можуть пояснити, чому людина знову захворіла.
Як відомо, перший випадок повторного зараження коронавірусом зареєстрували вчені з Гонконгу, ще два підтвердили в Нідерландах і Бельгії. Медики підтвердили, що мова йде не про наслідки COVID-19, а саме про повторне зараження. Тому вони вважають, що не варто розраховувати на те, що імунітет до коронавірусу може працювати все життя.
Як відомо, станом на 30 серпня в світі захворіли коронавірусом вже більше 25 млн чоловік, з яких понад 243 тисячі нових випадків зафіксували за останню добу. Більше кількість хворих зростає в США, Бразилії та Індії. У Росії, яка знаходиться на четвертому місці в світі по захворюваності COVID-19, на сьогоднішній день кількість хворих перевищує 985 тисяч. Україна у світовій статистиці по захворюваності на коронавірус знаходиться вже на 26-му місці, серед країн Європи - на 12 місці. На сьогоднішній день в нашій країні COVID-19 підтвердили майже у 120 тисяч людей.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що вчені знайшли причину повторного зараження коронавірусом. Вона криється в ослабленій імунній системі, яка при першому зараженні не виробляє головні захисні В-клітини - довгоживучі антитіла, що володіють тривалою імунною пам'яттю.