5 квітня директорка-розпорядниця МВФ Крісталіна Георгієва виступила з довгоочікуваною заявою - вона наголосила, що Міжнародний валютний фонд абсолютно готовий задіяти весь свій резервний фонд у розмірі 1 трлн доларів, щоб допомогти державам подолати світову фінансову кризу, яку спровокувала пандемія коронавірус. Вона також зазначила, що ситуація, яка наразі склалася у світі, є унікальною, й тому МВФ тривалий час не розумів, як на неї реагувати. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт Фонду.
"По суті, ніколи ще за 75-річну історію нашого фонду так багато країн не потребували екстреного фінансування - до нас вже звернулися 85 країн, причому всі одночасно", - зазначила Крісталіна Георгієва.
За її словами, держави, які розвиваються, страждають найбільше через дефіцит ресурсів для протистояння глобальній кризі. Очільниця МВФ також підкреслила, що під час кризи 2008-2009 років ситуація була кращою.
"Ми ніколи в історії МВФ не бачили, щоб світова економіка зупинилася. Ми в рецесії, вона набагато гірша, ніж глобальна економічна криза ", - додала Георгієва.
Варто звернути увагу на те, що офіційний Київ в переговорах із Міжнародним валютним фондом узгодив рамку доходів і дефіциту оновлюваного держбюджету на 2020 рік і має надію отримати від МВФ в держбюджет для фінансування дефіциту 5 мільярдів доларів.
Що важливо розуміти, аналітики міжнародного рейтингового агентства Fitch прогнозують у поточному році падіння світового ВВП на 1,9%, водночас глибока рецесія є базовим сценарієм. Директорка-розпорядниця МВФ Кристаліна Георгієва заявила, про початок світової кризи ще 27 березня.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, 2 квітня президент Володимир Зеленський повідомив прекрасні новини — він заявив, що Україна найближчими тижнями підпише меморандум з Міжнародним валютним фондом. За його словами, наша країна розраховує на збільшення програми з МВФ до 8 мільярдів доларів, а спільно від Світового банку, МВФ та ЄБРР Україна може отримати "щонайменше" 10 млрд дол.