Кабінет міністрів у середу, 12 серпня, повинен був розглянути законопроєкт, який затверджує перелік державних підприємств, заборонених для продажу. Посадовці натомість вирішили відтермінувати розгляд. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на підсумки засідання й заяву прем'єр-міністра Дениса Шмигаля.
Згідно з офіційними даними, ініціатива щодо відтермінування належить міністру розвитку економіки Ігорю Петрашку.
"Ми наразі на остаточному етапі розробки законопроєкту, в якому буде визначено перелік об'єктів, які мають залишатися під контролем держави. Наша стратегія – залишити близько 300 підприємств із понад 3 тисячі під контролем держави", - пояснив Шмигаль.
Прем'єр зауважив, серед підприємств, які залишаться під контролем держави, є ті, що відповідають за підтримку національної безпеки, енергетики чи важливі соціальні процеси в суспільстві.
У законопроєкті говориться, що уряд, зокрема, дозволить приватизацію половини акцій "Нафтогазу", "Укрзалізниці", "Укрпошти". Водночас пропонується утримання повного пакета акцій НАЕК "Енергоатом", ПрАТ "Укргідроенерго", НЕК "Укренерго", ДП "Східний гірничо-збагачувальний комбінат", Адміністрації морських портів України (АМПУ).
Заборонені до продажу також - ДП "Оператор ринку" і ДП "Гарантований покупець". Їх належить забезпечувати функціонування нового ринку електроенергії.
Ще минулого року в оновленому уряді припускали часткову приватизацію окремих надзвичайно важливих держпідприємств. Це дозволило б залучити інвестиції, але водночас залишало б контроль офіційного Києва над ними.
Як повідомляв ONLINE.UA, законопроєкт про легалізацію грального бізнесу отримав підпис президента України Володимира Зеленського. Напередодні його також підписав спікер Верховної Ради Дмитро Разумков. Подробиці — за посиланням.