Європейський Союз терміново звернувся до офіційного Києва та заявив, що залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності та суверенітету України. Це зазначається, у заяві представництва ЄС в Україні, оприлюдненій 4 липня щодо голосування з приводу конституційних поправок РФ. Окрім того, Євросоюз засудив участь у голосуванні щодо поправок до Конституції Російської Федерації жителів територій, що наразі непідконтрольні українській владі, і яким вибірково були видані російські паспорти всупереч духу Мінських угод. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на ВВС.
"Європейський Союз не визнає незаконної анексії Криму і Севастополя Російською Федерацією. У такий спосіб ЄС засуджує проведення голосування щодо поправок до Конституції Російської Федерації, що завершилося 1 липня, і яке відбулося на Кримському півострові з порушенням міжнародного права... Європейський Союз залишається непохитним у своїй підтримці територіальної цілісності та суверенітету України", - йдеться у заяві.
Варто звернути увагу на те, що позицію ЄС підтримали уже чимало країн, які заступилися за офіційний Київ. Так, у Великій Британії публічно заявили, що не визнають голосування за поправки до Конституції РФ на території анексованого Росією Криму.
"Використання Росією території Криму для голосування за поправки до конституції РФ є неприпустимим. Велика Британія не визнає і ніколи не визнає такого голосування на суверенній українській території. Ми солідарні з Україною у нагадуванні Росії та світу, що Крим — це Україна", — зауважили у дипломатичному представництві Британії.
З аналогічною заявою виступила також команда канцлерки ФРН Ангели Меркель.
"Проведення в Криму російського референдуму щодо змін до Конституції є неприйнятним. Це порушує право України на територіальну недоторканність та політичну незалежність. Ми стоїмо на боці України та наголошуємо: Крим — це Україна", — підкреслила німецька влада.
Як повідомляв ONLINE.UA, очільник Кремля Володимир Путін опинився в епіцентрі нового гучного скандалу через помилку в конституції РФ.