Комітет із запобігання тортурам Ради Європи у своїй новій доповіді розкритикував ситуацію, що склалася в Україні. Особливу увагу представники Європейського Союзу звернули на проблеми з дотриманням прав людини у в’язницях. Вони також розповіли про те, що необхідно змінити у першу чергу. Варто зазначити, що останній взіит спостерігачів до України відбувся декілька місяців тому. Під час нього фахівці дізналися становище в’язнів, у тому числі засуджених до довічного ув’язнення, а також про те, як реагують на скарги ув’язнених про неналежне поводження з ними персоналу пенітенціарних закладів, передає ONLINE.UA.
За словами представників ЄС, є величезна кількість людей, які ще не були засуджені, але фактично позбавлені волі і знаходяться у СІЗО — це понад 37%. Якстверджують доповідачі, це може вказувати на зловживання процедурою досудового тримання під вартою. Вони рекомендують обмежити застосування такого заходу на користь інших, що не передбачають перебування в СІЗО.
У Раді Європи звертають увагу на те, що у 100-й колонії на Харківщині та 77-й у Бердянську люди скаржилися, що бояться репресій з боку співробітників колонії або лояльних до них в’язнів після того, як делегація поїде, якщо скажуть щось зайве.
"За всі свої поїздки до 47 країн-членів Ради Європи за останні 30 років, делегація ще ніколи не тикалася з таким рівнем відмов в’язнів спілкуватися", — йдеться у звіті РЄ.
Влада ЄС радить офіційному Києву вжити заходів для того, щоб в’язнів у відвіданих колоніях не почали "карати" співробітники чи співкамерники за те, що вони вирішили розповісти делегації правду.
"Комітет вкотре висловлює серйозні зауваження з приводу практики залучати окремих в’язнів як "чергових". Комітет наголошує, що будь-яке часткове перекладання відповідальності за порядок і безпеку в’язниці, чим має займатися персонал, є неприпустимим і закликає українську владу вжити усіх необхідних заходів, у тому числі законодавчого характеру, щоб покласти край цій практиці", — сказано в документі.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в уряді розповіли, про що ще вдалося домовитися з Євросоюзом.