Ми починаємо - Тихановська зважилася на радикальні заходи
Категорія
Політика
Дата публікації

Ми починаємо - Тихановська зважилася на радикальні заходи

Ми починаємо - Тихановська зважилася на радикальні заходи
Джерело:  online.ua

15 серпня білорусів і міжнародне співтовариство вразило нове відеозвернення головної суперниці Олександра Лукашенка, Світлани Тихановської, яка ще кілька днів тому закликала протестуючих схаменутися і зупинити акції протесту в Білорусі, а сьогодні вирішила створити координаційну раду для передачі влади в Білорусі. Кандидатка в президенти Білорусі і головна опонентка Лукашенко раптово закликала шанованих членів суспільства вступити до ради, обговорити і виробити безпечні та стабільні механізми для забезпечення трансферу влади. Відповідну заяву розповсюдила прес-служба Тихановської в соцмережі, передає ONLINE.UA.

"Ми починаємо формування координаційної ради. Це розширена робоча група найбільш шанованих членів суспільства, яка повинна обговорити і виробити безпечні і стабільні механізми для забезпечення трансферу влади", - наголошується в повідомленні.

У штабі Тихановської відзначили, що до складу координаційної ради може подати заявку будь-який бажаючий. Але кандидат обов'язково повинен бути громадянином Білорусі і користуватися "великою повагою в суспільстві". Крім того, потенційний член ради повинен вважати, що "при підрахунку голосів на виборах були допущені серйозні порушення" і що через це потрібна передача влади.

"Безумовно, не всі бажаючі зможуть увійти до основного складу ради, але всі зможуть ділитися ідеями. Підтвердженням авторитету потенційних членів можуть виступати їх досягнення, формальні рішення про їх висунення. Формальних критеріїв немає, основний критерій - довіра і повага широкого кола білорусів", - відзначили в штабі Тихановської.

Як відомо, на даний момент Тихановська находиться в Литві, хоча після виборів в Білорусі заявляла, що вважає себе їх переможницею і не збирається залишати країну. Своє рішення вона пояснила тим, що була поставлена перед якимось вибором, і згадала своїх дітей. Пізніше Тихановська заявила про готовність діалогу з владою країни і за допомогою в організації цього діалогу вона звернулася до країн Європи, після чого записала відео, на якому закликала білорусів припинити протестні акції - в штабі суперниці Лукашенко заявили, що цю заяву нібито було записано під тиском силовиків в кабінеті голови Центральної виборчої комісії Білорусі Лідії Єрмошиної.

Важливо нагадати, що напередодні Центральна виборча комісія Білорусі оприлюднила офіційні і остаточні підсумки виборів - зазначається, що у чинного білоруського лідера Олександра Лукашенка 80% голосів, завдяки чому він залишається президентом Білорусі, а у його головної суперниці Світлани Тихановської - 10%. З цими результатами не погодилася влада ЄС. На екстреному засіданні Ради ЄС міністри закордонних справ прийшли до єдиної думки, що результати виборів сфальсифіковані і тому Євросоюз не визнає їх в тому вигляді, в якому вони були представлені Центральною виборчою комісією Білорусі. За підсумками засідання європейські міністри звернулися до Лукашенка з пропозицією розпочати діалог з опозицією заради врегулювання політичної ситуації в країні та припинення шокуючого насильства народу країни.

Нагадаємо, після виборів президента Білорусі 9 серпня люди масово почали виходити на протести проти фальсифікації результатів голосування. Білоруси виступають проти Олександра Лукашенка та на підтримку його головної суперниці Світлани Тихановської, яка, на їхню думку, перемогла чинного президента з великим відривом. Акції супроводжуються насильством силовиків, стріляниною і затриманнями. Серед протестуючих є загиблі. Після шести діб протестів білорусів МВС країни заявило про ще 700 затриманих. Згідно з останніми даними, загальна кількість затриманих наблизилася до 7000 осіб. Серед них - як мінімум троє громадян України, звільнення двох із яких уже домігся офіційний Київ.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Лукашенко терміново зібрав силовиків після розмови з Путіним через ситуацію в Білорусі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?