Генеральний секретар НАТО Єнс Столтенберг на брифінгу напередодні зустрічі міністрів оборони країн Альянсу, яка пройде в онлайн-форматі, заявив, що Північноатлантичний Альянс дуже зворушений допомогою України, яка надає свої транспортні літаки для перевезення медичних вантажів, призначених для боротьби з пандемією коронавірусу. Окрім того, він додав, що НАТО вже замислилося про поглиблення співпраці з нашою країною. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт блоку.
"Ми співпрацюємо з партнерами і вітаємо той факт, що НАТО має стільки партнерів, з якими ми можемо разом відповідати на такі спільні виклики, як Covid-19. І Україна допомагає союзникам НАТО, Україна надає стратегічні повітряні перевезення. Точніше, українські літаки використовуються НАТО для стратегічних перевезень союзникам", - наголосив Єнс Столтенберг.
За його словами, Альянс уже активно розглядає нові можливості поглиблення співпраці з Україною, і один із варіантів – Програма розширеного партнерства.
"Українські літаки демонструють, як НАТО працює зі своїм партнером Україною для перевезень вантажів союзникам. Ми раді такому партнерству з Україною. Це спільний виклик, ми маємо реагувати разом", - зазначив очільник блоку.
Варто звернути увагу на те, що 8 квітня український транспортний літак Антонов Ан-124 "Руслан", один з найбільших літаків світу, доставив до Данії вантаж медичних матеріалів. Окрім того, "Руслан" доставив з Китаю до Чехії вантаж медичного обладнання і тести на коронавірус, а також медичну допомогу Румунії.
Як відомо, український вантажний літак бере участь у програмі Strategic Airlift International Solution (SALIS) під егідою НАТО. Програма SALIS забезпечує країни блоку стратегічною можливістю повітряного транспорту. У ній задіяні 9 союзників Альянсу: Бельгія, Чехія, Франція, Німеччина, Угорщина, Норвегія, Польща, Словаччина і Словенія.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що білоруський лідер Олександр Лукашенко заявив, що його країна не розцінює навчання Альянсу біля своїх кордонів, як брязкання зброєю, але буде реагувати на ситуацію, якщо вона буде насторожувати владу Білорусі.