Глобальна епідемія коронавірусу COVID-19 завдала нищівного удару по світовій економіці. Водночас Організація Об'єднаних Націй звернула увагу на катастрофічні наслідки з гуманітарного боку. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Associated Press.
За словами генерального секретаря Антоніу Гутерріша, студенти й школярі не змогли займатися власною освітою щонайменше у 160 країнах світу. Очевидною причиною став жорсткий карантин, завдяки якому влада намагалася стримати поширення інфекції.
Проблеми з навчальним процесом торкнулися близько мільярда людей. Це — найбільше порушення освіти за людську історію.
"Тепер ми стоїмо перед катастрофою поколінь, яка може розтратити чисельний людський потенціал, підірвати десятиріччя прогресу й посилити вкорінену нерівність", - зауважив Гутерріш.
Він пояснив, повернення школярів та студентів за парти в освітні заклади повинно стати пріоритетом після того, як пандемія опиниться під контролем. Звичайно, для того необхідно встановити жорсткі правила безпеки й відстежувати їх дотримання.
Також вирішувати проблеми, згідно з заявою генсека ООН, необхідно шляхом прямого діалогу поміж педагогами, адміністрацією, батьками й опікунами.
Нагадаємо, карантин багато світових країн почали вводити на межі зими й весни 2020 року. З початку пандемії на планеті встановили понад 18,2 мільйона діагнозів COVID-19.
Через карантинні обмеження зірвався навчальний процес у школах у звичному форматі, масові заходи — культурні та спортивні, зупинили роботу заклади громадського харчування та розваг. Лише наприкінці весни режим послабили.
Тим часом глобальна епідемія прискорює оберти.
Як повідомляв ONLINE.UA, новий навчальний рік в Україні почнеться з 1 вересня і влада країни впевнена, що піти в школу зможуть майже всі учні, крім тих, хто живе в регіонах, включених в "червону" зону. Уряд поки розробляє три сценарії навчання в Україні в новому навчальному 2020-2021 році.