Мінфін планує запровадити електронний аудит для всіх платників податків
Категорія
Економіка
Дата публікації

Мінфін планує запровадити електронний аудит для всіх платників податків

Мінфін планує запровадити електронний аудит для всіх платників податків
Джерело:  online.ua

30 листопада Міністерство фінансів України представило концепцію електронного аудиту платників податків. Варто звернути увагу на те, що її запровадження повинне відбутися у три хвилі. Як стверджують в Кабінеті міністрів, остання хвиля розпочнеться у 2027 році. Електронний аудит платників податків здійснюється завдяки використанню стандартного аудиторського файлу (SAF-T), у вигляді якого до контролюючого органу подається інформація. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на пресслужбу українського відомства.

!Після отримання файлу програмне забезпечення здійснює аналіз даних за встановленими критеріями ризиковості. Далі, ще до перевірки, можуть відбуватися уточнення та пояснення щодо отриманої інформації. Завдяки цьому платники податків можуть власноруч виправляти виявлені помилки із застосування знижених санкцій. Наостанок за отриманими результатами відбувається податкова перевірка", — йдеться в повідомленні.

На переконання представників Мінфіну, автоматизація податкових перевірок пришвидшить роботу відомства та знизить вплив людського фактору в процесі. Також, е-аудит може зменшити навантаження на платників податків та контролюючий орган.

Окрім того, наголошується, що Мінфін планує запровадити систему у три етапи. На першому етапі файл подаватиметься лише великими платниками податків на запит контролюючого органу. Як стверджують в уряді, він розпочнеться з 1 січня 2023 року.

"Другий етап охопить обов’язковим поданням файлу усіх великих платників податків - це може статися 1 січня 2025 року. Фінальний етап запровадження е-аудиту для всіх платників податків може розпочатись 1 січня 2027 року. Для реалізації концепції, як зауважують у Мінфіні, необхідні зміни до законодавства, зокрема — до Податкового кодексу України", — йдеться в повідомленні.

Варто звернути увагу на те, що документ розробили на виконання пункту 2 умов Меморандуму про взаєморозуміння між Україною як Позичальником та Європейським Союзом як Кредитором щодо отримання Україною макрофінансової допомоги.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що  в 2021 році в Україні очікується значне підвищення пенсій.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?