Міноборони Білорусі вручило військовому аташе України ноту протесту нібито за порушення кордону. Йдеться про нещодавній випадок з гелікоптером Мі-8.
Джерело: пресслужба МО Білорусі
Приводом послужило "порушення 4 грудня державного кордону Білорусі в повітряному просторі українським вертольотом типу Мі-8 в районі Нової Рудні". У повідомленні йдеться:
Військовому аташе було доведено, що українська сторона уникає діалогу для вирішення спірних питань, як по лінії міжнародного військового співробітництва, так і контролю над озброєннями, що дуже тривожно.
Також Міноборони Білорусі заявило про появу нібито загрози безпеці з боку України.
Нагадаємо, на ситуацію відреагував ще вчора спікер української Держприкордонслужби Андрій Демченко. Він зазначає, що ні про які порушення білоруського кордону не може йтися.
Інформація не відповідає дійсності. В рамках операції "Полісся" українська сторона проводить навчання, в тому числі із застосуванням авіації.
– Андрій Демченко.
Натомість у Білоруському держприкордонкомітеті кажуть, що український вертоліт залетів у повітряний простір країни.
Додамо, в рамках прикордонної операції "Полісся", яка спрямована на запобігання прориву мігрантів, українська сторона проводить навчання, в тому числі із застосуванням авіації.
Загострення на кордоні Білорусі та Польщі
Криза через мігрантів, які через територію Білорусі хочуть потрапити до країн ЄС, загострилася з початку листопада. В середині минулого місяця на кордоні обох країн стали збиратися все більше мігрантів, туди вони приходили в основному в супроводі білоруських службовців. За даними Міноборони Польщі, випадки стрілянини, які часом супроводжували скупчення нелегалів, «стали повсякденною реальністю». Однак у відомстві уточнюють, що йдеться в основному про холості патрони.
8 листопада в Польщі повідомили про «найбільшу спробу силового проникнення» мігрантів до країни. Увечері 9 листопада дві групи з декількох десятків мігрантів змогли прорвати паркани на кордоні й потрапили до Польщі з Білорусі, однак їх усіх затримали. А 14 листопада на територію Польщі проникли приблизно 50 мігрантів.
Мігранти часто застосовують каміння, сльозогінний газ, лазери та стробоскопи. Польські прикордонники також застосовують сльозогінний газ, а також неодноразово водомети. Щодо того, звідки у біженців такі спецзасоби, польські правоохоронці припускають, що цим їх забезпечують білоруські служби.
В українських РНБО та Держприкордонслужбі цілком серйозно розглядали можливість прориву кордону з боку біженців. В обох відомствах впевнені, що міграційна криза може зачепити й Україну.
Читайте також:
В РНБО озвучили реальну причину агресії Путіна проти України
Мігранти вже вийшли до білоруського КПП на кордоні з Польщею