Миші, черв'яки і старі чоботи: чим харчувалися українці в період Голодомору
Категорія
Україна
Дата публікації

Миші, черв'яки і старі чоботи: чим харчувалися українці в період Голодомору

Миші, черв'яки і старі чоботи: чим харчувалися українці в період Голодомору
Джерело:  online.ua

Те, що сталося 86 років тому, не можна назвати життям, так як те, чим харчувалися українці в період Голодомору важко назвати їжею. З таким посилом створили соціальну рекламу в Музеї Голодомору, щоб закликати українців взяти участь в акції "Запали свічку", яка стартує 23 листопада о 16:00 по всій Україні в пам'ять жертв геноциду, передає ONLINE.UА.

"Те, що зображено на плакатах, важко назвати їжею. Те, що сталося 86 років тому, важко назвати життям. Команда Музею Голодомору до Дня Пам'яті створила соціальну рекламу. Її мета не тільки розповісти про способи виживання. Її мета - змусити кожного зупинитися і усвідомити весь масштаб жорстокого злочину проти українців ", - прокоментували в Музеї фото соціальної реклами, на яких показано, чим харчувалися українці в період Голодомору.

На знімках зображені миші, черв'яки, старі чоботи, каштани, їжаки, жолуді, тирса, подорожник. Це все замінювало їжу українцям в 1932-33 роках, коли сталінський режим влаштував масовий штучний голод.

Нагадаємо, в 2019 році пройшло 86 років з дня Голодомору - злочини, організованого більшовицьким тоталітарним режимом, який визнаний геноцидом українського народу. Число людських втрат досі залишається під питанням. За оцінками експертів, в період масового штучного голоду убитих було понад 7 мільйонів чоловік в УРСР і 3 мільйони українців в інших регіонах СРСР. Крім того, за даними дослідників, в пікові місяці Голодомору кожну хвилину в Україні вмирали 26 людей, щогодини - майже 1,5 тисячі українців, щодоби - 34560 осіб.

Раніше ONLINE.UА повідомляв, що президент Зеленський з дружиною вшанували пам'ять жертв Голодомору в Києві. Після цього перша леді України Олена Зеленська звернулася до українців і закликала усіх взяти участь в акції "Запали свічку" в пам'ять про загиблих.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?