Експерти Європейської медичної асоціації не підтвердили відомостей про те, що вакцина від розробника AstraZeneca провокує серйозні побічні ефекти. Нещодавно світом прокотилася інформація про нібито виклик тромбозу прямо безпосередньо через щеплення. У Міністерстві охорони здоров’я України звернули увагу на реакцію ЄМА та зауважили, новини про те, як європейські країни реально відмовляються від препарату - “черговий фейк”. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на заяву відомства у Facebook.
“Так, 11 березня Італія ухвалила рішення заборонити використання серії доз вакцини як запобіжний захід після повідомлень “про деякі серйозні негативні наслідки”: у непідтвердженої кількості людей утворилися тромби. Однак італійський державний регулятор медицини наголосив, що наразі не встановлено зв'язку між передбачуваними побічними ефектами та введенням доз”, - підкреслили у МОЗ.
Також паузу у використанні вакцини AstraZeneca ініціювали Данія, Ісландія, Норвегія. Причиною стали нібито тромби, пов’язані безпосередньо зі щепленням.
“Дослідження здійснюють відповідні установи в інших країнах ЄС, а також Європейське агентство з лікарських засобів (EMA), яке відповідає за оцінку та нагляд за лікарськими засобами у 27-ми країнах-членах ЄС… Також агентство EMA повідомило, що не знайшло доказів, які б підтверджували випадки порушень згортання крові саме після вакцинації, що було зафіксовано в Австрії”, - додали у МОЗ.
Австрійський Федеральний офіс безпеки в охороні здоров'я пізніше підкреслив, що йому не вдалося знайти зв’язок між щепленням та інцидентами, а особисто канцлер Себастьян Курц оголосив готовність вакцинуватися для позитивного прикладу.
Як повідомляв ONLINE.UA, у середини березня стало відомо, що у неділю, 14 березня, після використання згаданого препарату госпіталізували жінку-медика у Норвегії. За словами директора Агентства лікарських засобів країни Стейнара Мадсена, того ж дня пацієнтка померла, вона перебувала у відділу інтенсивної терапії.
Жінка була одним з трьох госпіталізованих медиків, але у кожному випадку, як констатував згаданий посадовець, йшлося “про рідкісну картину хвороби”.