Керівництво Міністерства охорони здоров’я зірвало закупівлю вакцини NVX-CoV2373 американської розробки, яку виготовляє індійська компанія Serum. Згідно з останніми даними, вартує цей препарат 3 долари за дозу (≈ 84 гривні). Варто звернути увагу на те, що китайська вакцина Sinovac, яку має отримати незабаром офіційний Київ, коштуватиме приблизно 18 доларів (≈ 504) гривні за дозу. Про це нардепці від політичної сили "Голос" Олександрі Устіновій повідомило держідприємство "Медичні закупівлі" у відповідь на депутатський запит, передає ONLINE.UA.
"Держпідприємство було готове укласти угоду з найбільшим світовим виробником вакцин, індійським інститутом Serum, який забезпечив вакцинами понад 160 держав", — сказано в повідомленні народної обраниці.
Однак, за її словами, команда Максима Степанова зволікала з документами, хоча переговори між цим виробником та українською стороною уже вийшли на фінішну пряму.
"МОЗ отримало всі необхідні документи для погодження даної закупівлі. Відтоді жодного повідомлення чи зворотнього зв`язку від міністерства ані компанія-виробник, ані державна закупівельна агенція "Медзакупівлі України" не отримали", – прокоментував ситуацію керівник держпідприємства ДП "Медичні закупівлі" Арсен Жумаділов.
Окрім того, зазначається, що уже 4 січня компанія у письмовому вигляді завила, що може відмовитись від замовлення України в разі подальшого зволікання.
Нагадаємо, що вакцину NVX-CoV2373 розробила компанія Novavax з США, проте виробляє її компанія Serum Institute of India Private Limited (SIIPL). За словами експертів, це ацелюлярна (безклітинна) вакцина. Що важливо розуміти, подібні вакцини не містять живих компонентів вірусу, а зроблені з частин вірусу, які викликають імунну відповідь. Раніше дослідження підтверджували той факт, що завдяки вакцині вироблявся високий рівень антитіл проти COVID-19. 3 місяці тому, вакцина увійшла в третю фазу клінічних досліджень у Великій Британії, а в кінці грудня - в США. Однак наразі жодних результатів ефективності цієї вакцини на третьому етапі досліджень ще немає.
Як повідомляв раніше ONLINE.UA, ВООЗ спрогнозувала, яким буде другий рік пандемії коронавірусу.