Серед європейських країн станом на середину березня шириться думка про ймовірну небезпеку від антикоронавірусної вакцини розробника AstraZeneca.З цього приводу окремі представники Євросоюзу вирішили поставити використання цього препарату для щеплення на паузу для додаткової перевірки. Утім, Міністерство охорони здоров’я запевнило, що не обмежуватиме використання ліцензійного аналога британо-шведської вакцини CoviShield в Україні. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Deutsche Welle.
Такі наміри підтвердив голова відомства Максим Степанов.
“Ми навіть не думали про це”, - наголосив він під час інтерв’ю напередодні.
Він стверджує, що станом на 15 березня в Україні не зареєстрували жодних випадків із серйозними побічними ефектами, через які б можливо було питання тимчасової зупинки вакцинації.
Фактично таке рішення, у разі свого існування, заблокує весь процес масової імунізації в Україні, адже наразі єдиний присутній препарат — саме сертифікований аналог AstraZeneca.
Станом на ранок у вівторок, 16 березня, в цілому від початку кампанії вакцинували першою дозою препарату 62 тисячі осіб, за попередню добу кількість збільшилася на майже 9 тисяч.
Нагадаємо, низка європейських країн на офіційному рівні напередодні оголосила про тимчасове припинення у використанні так званої оксфордської вакцини. Серед них - уряди Німеччини, Франції, Італії, Іспанії. Причиною стали повідомлення про виникнення тромбів, які після щеплення першою дозою призвели до смерті людей.
Безпосередньо розробники заявили про безпечність препарату, а смерть не пов’язали безпосередньо зі щепленням.
Як повідомляв ONLINE.UA, масове використання вакцини проти коронавірусу в умовах оперативної розробки залишається невивченим на всі 100% питанням. Відтак, вакцину AstraZeneca, наприклад, рекомендували не використовувати для щеплення осіб третього віку через збільшені ризики щодо них. Стало відомо, що у неділю, 14 березня, після використання згаданого препарату госпіталізували жінку-медика у Норвегії, а пізніше вона померла.