Головний санітарний лікар України Ігор Кузін 18 лютого офіційно підтвердив, що в нашій країні виявили декілька випадків підвиду COVID-штаму Омікрон – BA.2. За його словами, він може бути заразнішим ніж сам Омікрон. Кузін наголошує, що масово варіант BA.2 наразі не фіксують.
Джерело: Фейсбук-сторінка "UNICEF Ukraine"
В Україні виявили підвид Омікрону - що про нього відомо
Як стверджує Ігор Кузін, наразі мовиться про поодинокі випадки, зазвичай, у людей, які повернулися з-за кордону.
Стосовно варіантів BA.1, BA.2 – так, вони зареєстровані на території України. Поки що це поодинокі випадки. Дійсно, оцей другий варіант викликає занепокоєння, – підкреслив санлікар.
За його словами, представники Інституту молекулярної біології і генетики НАН України, які проаналізували 93 зразки пацієнтів з 11 регіонів, уже підтвердили наявність підвиду ВА.2.
Ігор Кузін звертає увагу на те, що станом на сьогодні в нашій країні у всіх 11 регіонах домінує Омікрон, оскілький його виявили у 83 зразках (89,3%).
Варіант ВА.2 зафіксували у 30,1% зразків. Загалом, варіанти BA.1 та BA.2 присутні у 7 з 11 регіонів. Дельту ідентифікували лише в 10 зразках, - заявив предстанвик МОЗ.
Санлікар заспокоїв українців, зазначивши, що новий варіант коронавірусу не такий важкий, як Дельта і не викликає таку потребу в кисні.
Усі математичні моделі свідчать, що він не несе суттєвого впливу на важкість епідемічної хвилі. BA.2 представляє інтерес лише з точки зору епідеміології, – додав Ігор Кузін.
За словами санлікарая, підвид BA.2 називають "братом" Омікрону, оскільки у них дуже багато спільного. Однак є один важливий момент: підвид небезпечний, адже через додаткові мутації може бути стійкішим до вакцин. Варто звернути увагу на те, що на початку лютого ВА.2 зафіксували у 67 країнах і 42 штатах США.
Читайте також:
Україна опинилася на 6 місці в Європі за добовою смертністю від COVID-19У США в диких оленів виявили антитіла до ОмікронуВООЗ описала усі можливі наслідки пандемії COVID-19
Україна опинилася на 6 місці в Європі за добовою смертністю від COVID-19
У США в диких оленів виявили антитіла до Омікрону