Українська медицина страждає від дефіциту кваліфікованих спеціалістів. У Міністерстві охорони здоров'я зафіксували нестачу 48% епідеміологів. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на брифінг керівника відомства Максима Степанова.
За його словами, дефіцит також зафіксували в інших напрямках, важливих у час епідемії коронавірусу COVID-19.
"Дефіцит лікарів-епідеміологів в обласних лабораторних центрах України на сьогодні складає 48%. Лікарів лаборантів–гігієністів 51%, лікарів-вірусологів 41%. Вважаємо, що ситуацію потрібно змінювати, це стало наслідком... відношення за останні 5 років саме до цих спеціальностей", - пояснив міністр.
Степанов наголосив, що ситуація потребує термінового рішення. Представники міністерства наразі розробили механізми, які нібито зможуть виправити дефіцит.
У травні МОЗ виступало із заявою про дефіцит лікарів сімейної медицини, а також лікарів-ліборантів та рентгенологів. Загальний показник нестачі з 1 січня 2020 року сягає 33 тисячі медичних фахівців.
Нагадаємо, станом на ранок 10 червня в Україні підтвердили 28 381 випадок нового коронавірусу COVID-19. Найбільш ураженою частиною суспільства залишаються лікарі, оскільки саме вони регулярно контактують з інфікованими.
Як повідомляв ONLINE.UA, група нідерландських вчених виступила із заявою про терміни створення ліків проти нового коронавірусу COVID-19. За словами професора біології Університету Еразма — Френка Гросвельда, ліки можуть розробити упродовж наступних 5 чи 6 місяців. Вчений очолює колектив, який цим займається, нещодавно вони досягли важливого етапу у своїй праці.