Представники Світового банку та Міжнародного валютного фонду у четвер, 7 грудня, висловили стурбованість, у зв'язку з нападками на українські антикорупційні установи. Їхню думку також розділили Сполучені Штати і Європейський союз і попередили Україну про можливі наслідки таких дій.
Про це пише інтернет-видання Reuters у своїй статті, переклад якої зробив ONLINE.UA.
Всесвітній банк і МВФ входять до числа найбільших кредиторів, які надають Україні пакет фінансової допомоги в розмірі 40 млрд дол для зміцнення і реформування економіки країни після Революції Гідності на Майдані в 2014 році і відсторонення від влади прокремлівського екс-президента Віктора Януковича.
Читайте також: Порошенко домовився з ЄС про нові транші фінансової допомоги
Але навмисні дії, які перешкоджають виконанню зобов'язань по реформам, затримують виплати мільярдів доларів за кредитами від МВФ і випробовують терпіння іноземних союзників України. Хоча Київ, зі свого боку, наполягає на більш тісній інтеграції в ЄС і на збільшенні іноземних інвестицій.
«Ми глибоко стурбовані недавніми подіями в Україні, які можуть звести на нуль весь прогрес, досягнутий у створенні незалежних установ для боротьби з корупцією на високому рівні», - сказала директорка МВФ Крістін Лагард у своїй заяві.
Партнери, які підтримують Україну, особливо стурбовані недавніми діями прокурорів, які, як вони кажуть, загрожують незалежності Національного антикорупційного бюро України (НАБУ), яке було створено після подій на Майдані і було в досить натягнутих відносинах з іншими правоохоронними органами країни.
«Ми закликаємо українську владу і парламент забезпечити незалежність НАБУ і САП (Спеціалізована антикорупційна прокуратура)», - сказала Лагард.
Один з останніх випадків, Генеральна прокуратура викрила спецоперацію НАБУ, спрямовану на розслідування справи про корупцію в Міграційній службі України. Генпрокурор Юрій Луценко назвав методи НАБУ незаконними.
Читайте також: "Нелегальна угруповання": Луценко різко висловився про роботу НАБУ
У заяві представництва Світового банку в Україні, також висловили свою стурбованість і відзначили, що нападки на НАБУ і САП «становлять загрозу їх здатності боротися з корупцією і повертати викрадені активи».
«Дуже важливо, щоб нові антикорупційні органи мали законодавчу базу і ресурси для виконання свого мандату», - підкреслили у відомстві.
Ці коментарі додалися до хору критики з боку тих, хто підтримує Україну. Раніше, Держдепартамент США і Європейський союз заявили, що випади в сторону НАБУ можуть порушити порядок міжнародної підтримки України.
Як повідомляв ONLINE.UA, генеральний прокурор Юрій Луценко, в ході проведення доповіді перед народними депутатами у Верховній Раді, заявив, що ніякої війни між Генеральною прокуратурою і Національним антикорупційним бюро немає.