В Україні завершила роботу місія МВФ, яка приїжджала до Києва для перегляду програми кредитування і виплати нового кредитного траншу, на який розраховує українська влада. Домовленостей по кредитному співробітництву досягти не вдалося. У Фонді вимагають більшого прогресу за всіма раніше висунутим умовам. Постійний представник МВФ в Україні Йоста Люнгман уточнив, що представники Фонду вимагають від влади Ураїни виконання важливих умов щодо просування антикорупційних реформ та посилення управління НБУ. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.
"Дискусії фокусувалися на посиленні управління Національним Банком; поліпшенні законодавчого та регулятивного підґрунтя банківського нагляду та фінансового оздоровлення; заходах, спрямованих на зменшення фіскального дефіциту у середньостроковій перспективі; законодавчих ініціативах щодо відновлення та посилення антикорупційної інфраструктури та судочинства, так само як дискусії стосувалися заходів у секторі енергетики. Обговорення було продуктивним, проте потрібен більший прогрес на користь завершення першого перегляду програми. Дискусії триватимуть", - підвів підсумки роботи місії МВФ в Україні Люнгман.
Як відомо, місія МВФ перебувала в Україні в період з 21 по 23 грудня і з 11 січня по 12 лютого. Фахівці Фонду обговорювали з представниками влади України прогрес у проведенні реформ, які є частиною програми stand-by.
Нагадаємо, МВФ 9 червня минулого року затвердив для України нову програму stand-by на 18 місяців в розмірі $5 млрд, з яких вже отримано перший і поки єдиний транш в розмірі $2,1 млрд. Керівництво Україи розраховувало вже в лютому отримати згоду на виплату нового кредитного траншу в розмірі 700 тисяч доларів після того, як програма stand-by фактично була поставлена "на паузу" через сумніви МВФ в дотриманні Україною базових принципів співпраці за програмою. Переговори були відновлені після запевнень президента України Володимира Зеленського про прихильність реформам і боротьбі з корупцією.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в МВФ підрахували суму боргу України- протягом 15 років наша країна повинна виплатити Фонду близько 11,3 млрд доларів. У МВФ склали план-графік виплат, в якому зазначено, що в 2021 році МВФ очікує від України виплати 1,7 млрд доларів (1,155 млрд SDR). Виплати Україна в цьому році повинна здійснювати майже щомісяця. Перший великий платіж в розмірі 98,5 млн SDR (близько $ 142,7 млн) запланований на початок лютого 2021 року.