На ЧАЕС завершено масштабний проект, Порошенко заявив про світовий рекорд: з'явилися фото
Категорія
Політика
Дата публікації

На ЧАЕС завершено масштабний проект, Порошенко заявив про світовий рекорд: з'явилися фото

На ЧАЕС завершено масштабний проект, Порошенко заявив про світовий рекорд: з'явилися фото
Джерело:  online.ua

У вівторок, 29 листопада, завершився процес переміщення Арки, що накриває зруйнований у 1986 році четвертий енергоблок Чорнобильської атомної електростанції, в церемонії взяв участь президент Петро Порошенко.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Twitter прес-секретаря президента Святослава Цеголка.
"Президент бере участь в церемонії насування Арки на об'єкт" Укриття "на Чорнобильській АЕС", - написав він.
За його словами, Порошенко назвав процес будівництва Арки над 4 енергоблоком ЧАЕС історичною подією.
"Арка над "Укриттям" - це найбільша з будь-коли побудованих пересувних конструкцій, аналогів якої не існує в світі", - цитує президента Цеголко.
Читайте також: Мережу розбурхало фото ікони з Порошенком: думки серйозно розділилися

Новий безпечний конфайнмент (НБК) ЧАЕС - найбільша з будь-коли побудованих рухомих наземних конструкцій довжиною 165 м, висотою 110 м і загальною вагою 36 200 тонн. НБК насувалася з допомогою спеціальної системи, що складається з 224 гідравлічних домкратів, що дозволяє пересувати арку на 60 см за один цикл.
Роботи над спорудженням НБК почалися дев'ять років тому. Спочатку зведення Арки планували закінчити до 2012-2013 років, проте терміни перенеслися через недофінансування. Загальний кошторис проекту склав близько 1,5 млрд євро.
Довжина арки становить 165 метрів, її висота - 110 метрів. Вага споруди понад 36 тисяч тонн. Проектний термін експлуатації НБК - 100 років. Процес тотального виведення ЧАЕС з експлуатації розрахований на термін до 2064 року. Загальна сума витрат складе, як передбачається, близько 4 млрд євро.
"30 країн взяли участь в будівництві грандіозного проекту нової Арки над 4 енергоблоком Чорнобиля", - розповів Цеголко.
Як відомо, аварія на ЧАЕС сталася вночі 26 квітня 1986 року на четвертому енергоблоці станції, де сталося розплавлення активної зони реактора з його тепловим вибухом і подальшим інтенсивним викидом у навколишнє середовище значних обсягів радіоактивних матеріалів.
Як повідомляв ONLINE.UA, президент України Петро Порошенко підписав закон, який дозволяє Нацраді з питань телебачення і радіомовлення штрафувати канали і радіо за такий, що суперечить законодавству, сепаратистський контент.





Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?