Кандидат наук із соціальних комунікацій, голова Всеукраїнської громадської організації "Не будь байдужим!" Оксана Левкова заявила, що на Донбасі падає популярність російської мови і все більше школярів хочуть вчитися рідною, українською мовою.
Про це вона розповіла в інтерв'ю ONLINE.UA.
Левкова розповіла про стан освіти в школах Донбасу.
"Знаєте, років чотири тому соцмережі порвала інформація, що курс української літератури в одній зі шкіл Макіївки викладається за підручниками 70-х років минулого століття. Перебуваючи регулярно в донбаських школах вже в воєнний час, я це теж фіксую. Деякі книги туди з Міносвіти навіть не доїжджають. Коли краматорська вчителька поскаржилася мені, що посібників з етики її вихованці і не бачили, і я поставила це запитання одному з керівників Міносвіти, він мені відповів так: "Могло таке бути, що по дорозі з Києва ці книги перехопив Харків. І залишив собі", - говорить вона.
За її словами, в школах, які розташовані на лінії розмежування, залишилося дуже мало книг українською мовою.
"Ось ще приклад. У січні цього року я перебувала в школі села Новотошківське Попаснянського району Луганської області. Це місце - якраз на лінії розмежування. У кількох кілометрах - вже окупована територія, конкретно - місто Кіровськ. Вчителі Новотошківської школи скаржилися, що географічні карти і портрети видатних історичних особистостей залишилися в колишньому управлінні освіти. А воно - в Кіровську. Нового нічого ніхто не доставляє. Самі вчителі купити ці матеріали можуть навряд чи, тому що в радіусі сотні кілометрів - жодної книгарні. Книг діти потребують будь-яких, особливо україномовних. Адже абсолютно всі вони складатимуть ЗНО з української мови і вступатимуть до українських вишів...", - зазначає Левкова.
Незважаючи на це, популярність російської мови серед школярів регулярно знижується.
"Як нещодавно повідомив громадськості заступник міністра освіти Максим Стріха, в порівнянні з минулим навчальним роком, кількість школярів, які навчалися українською, зросла на 35 000 чоловік; регулярно скорочується кількість дітей, зацікавлених вчитися російською - ця тенденція зафіксована і на Донбасі і в Приазов'ї", - заявила Левкова.
Вона також розповіла про настрої на Донбасі і про найбільш ефективний шлях реінтеграції регіону.
"Я і мої колеги і партнери провели на Донбасі в останні роки десятки просвітницьких заходів: від демонстрацій кінофільмів для молоді до методичних нарад для вчителів історії. На цих всіх акціях були присутні сотні прогресивних україноорієнтованих людей. Я "вати" так і не бачила. Найбільш ефективний шлях реінтеграції - це коли інші регіони не вважатимуть Донбас чимось чужорідним", - вважає Левкова.
Більше читайте в інтерв'ю Оксани Левкової на ONLINE.UA: В ДНР-ЛНР активно вивчають українську мову: про сепаратизм в школах і повернення Донбасу.
- Категорія
- Події
- Дата публікації