У суботу, 20 жовтня на найближчу до Сонця планету запустили надважку ракету з безпілотною станцією BepiColombo на борту. Апарат зможе наблизитися до Меркурія тільки через сім років.
Видовищне відео запуску BepiColombo на Меркурій опублікувала місія ESA в соцмережі, повідомляє ONLINE.UA.
Запуск BepiColombo на Меркурій став історичним - вчені всього лише втретє за історію людства спробують дістатися до найближчої до Сонця планети, щоб максимально вивчити її. При цьому даний запуск вперше проводиться без участі NASA. У місії приймають участь Європейське космічне агентство (ESA) і Японське агентство аерокосмічних досліджень (JAXA). Відомо, що Україна також побічно взяла участь в місії: транспортний літак Ан-124 доставляв вузли BepiColombo і ракети.
Старт ракети для запуску BepiColombo на Меркурій відбувся на космодромі Куру у Гвіані. Майже через 27 хвилин після старту зонд відділився від другого ступеня і відправився в багаторічну подорож до Меркурія.
Слід зазначити, що Меркурій вважається однією з найбільш найменш досліджених планет Сонячної системи, через те, що дуже близько знаходиться до світила. Через високі температури і сильне гравітаційне поле планета може легко втягнути дослідницький зонд, але апарат BepiColombo розробили з урахуванням того, що йому доведеться протистояти гравітації і витримувати температуру до 350 градусів.
Запуск BepiColombo на Меркурій - відео:
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Японія запустила на МКС безпілотну вантажівку "Білий лелека".