Ринок електроенергії в Україні неконкурентоспроможний, адже все, що на ньому відбувається, вирішується всього в двох кабінетах.
Про це в інтерв'ю ONLINE.UA сказав експерт з питань енергетики Андрій Герус.
Експерт поділився думкою про те, що потрібно робити з ринком електроенергії в Україні, які у нього головні недоліки, і як його слід перебудувати.
"Основна проблема - монополізація, політичне управління галуззю та інституційна слабкість, політична залежність регуляторів. Генеруючі активи у власності держави - більше 70% ринку, ДТЕК - більше 25% ринку. У двох кабінетах вирішується все, що відбувається на ринку. Крім того, ринок закритий, ізольований від сусідніх країн", - вважає Герус.
За його словами, лібералізація такого монополізовану ринку призведе тільки до зростання цін для споживачів, "особливо в умовах слабких, залежних регуляторів".
Читайте також: Стало відомо, скільки українці переплачують за електроенергію
Експерт зазначив, що ринок електроенергії повинен бути відкритий для нових гравців.
"Разом з лібералізацією або, можливо, і перед нею, повинна відбутися побудова конкурентності: відкриття ринку для нових учасників, приватизація "Центренерго", "Укргідроенерго", корпоратизація "Енергоатому", відкриття ринку для іноземних гравців. Тільки тоді конкурентний ринок може дати справедливу ринкову ціну. Не можна будь-що називати ринком, це дискредитація терміну і ідеї", - сказав Герус.
Більше читайте в інтерв'ю на ONLINE.UA, У Ахметова домоглися хитрої формули, електрика в Україні на 20% дорожче, ніж могла бути - експерт.
- Категорія
- Економіка
- Дата публікації