У волинськом місті Ковель розгорається скандал міжнародного рівня - іноземні видання пишуть про те, що на місці масової страти жертв Голокосту десятиліттями влаштовують вистави пересувні цирки та звіринці.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сюжет ТСН.
Ще 40 років тому на місці, де розміщується цирк, було єврейське кладовище. Все, що залишилося від нього, - Мацева - розбита стела-надгробок.
"Кладовище було дуже велике, його територія становила понад гектар", - розповідає ковельський краєзнавець Петро Вільчинський.
Замість пам'ятного знака тут височить занедбана будівля палацу культури.
"Бізнес на кістках - це варварство, блюзнірство. Ці атракціони тут щороку вже понад 10 років", - говорить краєзнавець.
Саме тут влітку 1942-го німецькі окупанти масово розстрілювали євреїв.
"За різними документами, які ми знайшли в архівах, тут було розстріляно від 2,5 до 6 тисяч єврейського населення", - зазначив виконавчий директор Волинської релігійної громади прогресивного іудаїзму Сергій Швардовський.
Проти цирку на кістках виступає переважно єврейська громада. У 1970-х роках, коли на місці єврейського кладовища радянська влада почала будувати палац культури, і вантажівки кілька місяців разом із грунтом вивозили людські останки, збунтувалося ціле місто.
Палац культури побудували, а надгробками вимостили територію військової частини. Тепер на її місці пустка, але на кожному кроці під ногами - то зірка Давида, то епітафія на івриті. Всі ці мацеви ще недавно служили дорожнім покриттям. Врятовані від вандалізму ось уже кілька років вони зберігаються під відкритим небом.
"Волинська іудейська громада не втрачає надії вшанувати пам'ять своїх співвітчизників, спорудивши меморіал. Виділити клаптик землі на місці єврейських поховань у ковельської влади люди просять майже п'ять років. Муніципалітет відверто не відмовляє, але на дозвіл в пріоритеті - чомусь шапіто", - йдеться в сюжеті.
"Це просто нескінченні відписки по колу, ми пишемо знову, ескізи вже надали, але - нічого", - сказав Швардовський.
Місцева влада це поки ніяк не коментує. Журналісти відзначають, що, ймовірно, місце для розміщення шапіто все-таки перенесуть. Якщо не через опір єврейської громади, то через причини міжнародного розголосу цієї проблеми.
Раніше повідомлялося, що в мережі з'явилася інформація про порушення, які допускають відомі політичні діячі України, забудовуючи береги річок.