Незабаром після Дня пам'яті героїв Небесної сотні міністри закордонних справ Німеччини і Франції, - Франк-Вальтер Штайнмаєр і Жан-Марк Еро, - в терміновому порядку приїхали до Києва в спробі достукатися до київських чиновників.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на DW.COM.
Експерти пояснили терміновість візиту міністрів в Україну тим, що відставка міністра економіки Айвараса Абромавичуса і генерального прокурора Віталія Каська стала тривожним дзвіночком для них. Саме цих людей глави МЗС вважали представниками реформаторських сил.
"Два роки тому Штайнмаєр зі своїм французьким колегою був в Києві в самі бурхливі дні Майдану. Тому йому важливо, щоб цей Майдан не закінчився так само, як свого часу "Помаранчева революція", а саме - в політичних війнах і інтригах", - коментує приїзд глав МЗС Франції і Німеччини до Києва берлінський політолог Йорг Форбріг.
Також, на думку Форбріга, візит Штайнмайєра і Еро в Київ мав під собою на увазі не тільки стурбованість з приводу проведення реформ, а й підтримку. У Берліні та Парижі сподіваються домогтися подальшого проведення реформ.
Аналітик Європейської ради з закордонних справ Штефан Майстер впевнений, що прем'єр-міністр Арсеній Яценюк занадто слабкий і не має значної підтримки ні серед виборців, ні в парламенті для того, щоб забезпечити Україні рішуче проведення реформ.
Але Йорг Форбріг дотримується з цього приводу іншої думки, - проведення дострокових виборів занадто ризиковано. До того ж, його дивує роль Яценюка в ролі цапа-відбувайла.
"Хто буде проводити реформи, західним партнерам неважливо. Важливо, щоб вони проводилися. А то, що в результаті дострокових виборів до влади прийдуть справжні реформатори - дуже сумнівно при нинішніх обставинах. На хвилі розчарування головними переможцями можуть стати "Опозиційний блок" і Юлія Тимошенко , яка є дуже суперечливою фігурою", - говорить політолог.
"Українські політики повинні зрозуміти, що альтернативи реформам, боротьбі з корупцією і розриву з олігархами немає", - каже Форбріг.
На думку Йорга Форбріга, якщо процес проведення реформ в Україні провалиться, буде тільки один переможець, - Росія, якій не вигідно, щоб Україна продовжила європейську інтеграцію, провела реформи і стала успішною.
У той же час, представникам влади Німеччини та Франції буде складно переконати інших членів Євросоюзу в необхідності продовження санкцій проти Росії, якщо ЄС втратить довіру до української влади.
Як повідомляв ONLINE.UA, міністри закордонних справ Німеччини і Франції приїхали з офіційним візитом в Україну 22 лютого.