Учені оголосили про відкриття терапії раку за допомогою власних імунних клітин організму, які нападають на метастази, що поширюються. Їх проголосили "революцією" в лікуванні цього захворювання.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на The Independent.
Пацієнти пізніх стадій раку крові, які не очікували прожити більше п'яти місяців, показали повну ремісію після 18 місяців перевірок без будь-яких ознак повернення захворювання.
В одному дослідженні власних Т-лімфоцитів пацієнта - один з видів білих кров'яних клітин - які були створені в лабораторії для виявлення і атаки новоутворень, більше 90% з 35 пацієнтів з гострим лімфобластним лейкозом увійшли в повну ремісію.
У двох інших клінічних випробуваннях за участю близько 40 пацієнтів з неходжкінською лімфомою або хронічним лейкозом більше 80% пацієнтів реагували на лікування. Близько половини з них увійшло в повну ремісію на термін до 18 місяців, сказали вчені.
Докладні результати клінічних випробувань будуть опубліковані пізніше в цьому році, але сумарні результати були обговорені на Американській асоціації з розвитку науки, чия щорічна зустріч пройшла у Вашингтоні і закінчилася 15 лютого.
Фахівці з раку закликали проявляти обережність на початку випробувань Т-клітинної терапії, кажучи, що вона не працює для всіх, і деякі пацієнти відчували токсичні побічні реакції і померли. Проте, вони сказали, що поліпшення видно у деяких пацієнтів, яким не підійшов жоден інший курс лікування.
«У лабораторних і в клінічних випробуваннях ми бачимо драматичну реакцію у хворих з пухлинами, які стійкі до звичайної високодозової хіміотерапії, - сказав доктор Стенлі Рідделл з науково-дослідного центру раку Фреда Хатчінсона в Сіетлі. - Це хворі, які перепробували все. Більшості пацієнтів нашого дослідження дали прогноз від двох до п'яти місяців. Це екстраординарне. У нас попереду довгий шлях. Результати не завжди довговічні. У деяких пацієнтів трапляються рецидиви, ми усвідомлюємо це. Але ранні дані безпрецедентні», - додав він.
Т-клітинна терапія найкраще працює на «рідких» пухлинах крові та кістковому мозку. Вчені вважають, що його сила полягає в тому, що Т-клітини можуть жити і розмножуватися в організмі протягом декількох місяців або навіть років після того, як їх переливають назад хворим.
Одне клінічне дослідження за участю іншого виду модифікованих Т-клітин показало, що вони, як і раніше, перебувають у кровотоці пацієнтів через 14 років після того, як зробили переливання.
"Це справді революція. Я думаю, що ми перебуваємо на самому початку шляху. Я думаю, що перші препарати будуть доступні найближчим часом, - сказала доктор Кьяра Боніні з науково-дослідного інституту в Мілані, Італія. - Т-клітини є живими ліками і, зокрема, у них є потенціал, щоб зберігатися в нашому організмі протягом нашого життя".
Як повідомляв ONLINE.UA, вченими був створений ручний мікроскоп, який дозволяє виявити клітини злоякісної пухлини під час проведення операції.
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації