На визволеній частині Донецької області керівники місцевої Цивільно-військової адміністрації пішли на безпрецедентний крок, вирішивши сформувати найдовший проспект в Україні і назвати його на честь уродженця Донбасу, засновника Української Гельсінської спілки та мовознавця Олекси Тихого.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook голови Цивільно-військової адміністрації Павла Жебрівського.
Читайте також: В ООН заявили про сумний рекорд на Донбасі
За його словами, проспект пройде через три сусідніх населених пунктів Донецької області - Костянтинівці, Краматорську та Слов'янську, а його довжина складе 50 кілометрів.
"Проспект Олекси Тихого на Донеччині майже сформований. Залишилося ще трошки. Спільними зусиллями громади – дожмемо! Вчора сесія Костянтинівської міської ради перейменувала вулицю Правобережну (колишня Леніна) на проспект Олекси Тихого. Навіть комуністи проголосували за перейменування! Залишилося перейменувати ще три ділянки: в Краматорську – вул.Танкістів і в Слов'янську – вул. Криворізьку і Сучасну. Працюємо над цим. Після завершення перейменування будемо формувати наскрізну нумерацію будинків. Це буде найдовший проспект в Україні: його Довжина буде майже 50 км", - повідомив Жебрівський.
Також Жебрівський опублікував кілька архівних фото з життя Тихого - під час його роботи в одному з навчальних закладів, а також під час випуску з Московського державного університету, де майбутній дисидент навчався на филосовском факультеті.
В мережі прокоментували новину про найдовший проспект в Україні.
Олекса Тихий - народився 27 січня 1927 року в Костянтинівському районі Донецької області. У його творчий актив входять такі роботи як "Мова народу - народ", есе "Роздуми про українську мову і культуру у Донецькій області". В 1976 році він став одним із засновників однією з перших правозахисних асоціацій — Української громадської групи сприяння виконанню Гельсінських угод.
У травні 1985 року він помер у лікарні тюрми в російській Пермі після того, як був арештований в 1977 і засуджений до 10 років таборів за свою громадську позицію.
Як повідомляв ONLINE.UA, на початку березня Київська міська рада перейменувала Національний музей російського мистецтва.