У Міністерстві освіти та науки України повідомили про успіх українських науковців із Національного технічного університету "Київський політехнічний інститут" у космічній галузі: наносупутник, який було створено у "виші", вийшов на орбіту після успішного запуску з мису Канаверел у США.
Про це йдеться у заяві міністерства, повідомляє ONLINE.UA.
Читайте також: Хаббл показав фото двох пересічних галактик
"Наносупутник, створений командою з КПІ, вийшов на власну навколоземну орбіту та встановив зв’язок з розробниками", - повідомили у міністерстві.
"Сьогодні вночі, о 23.30 26 травня, команда з КПІ ім. Ігоря Сікорського встановила радіозв'язок і розпочала налагодження окремих підсистем створеного ними наносупутника PolyITAN-2. Він вийшов на власну навколоземну орбіту з Міжнародної Космічної Станції (МКС), куди його 18 квітня з мису Канаверал, штат Флорида, США, доставила ракета ATLAS-5", - йдеться у заяві.
Повідомляється, що Космічний апарат було створено в межах міжнародного космічного проекту QB50 під загальною координацією Інституту гідродинаміки фон Кармана (Бельгія). Головне завдання проекту – дослідження змін клімату. Його розпочато в рамках Програми Європейської Комісії FP7 у 2012 році.
Стало відомо, що це вже другий наносупутник, створений командою з КПІ ім. Ігоря Сікорського для цього проекту. У 2014 році було створено та виведено на навколоземну орбіту наносупутник PolyITAN-1. Третій рік цей космічний апарат продовжує успішно працювати на навколоземній орбіті і регулярно передає дані в центр управління польотом КПІ. Отримана інформація є важливою для подальшого виконання міжнародного проекту.
Як повідомляв ONLINE.UA, супутник NASA за останній рік зафіксував 866 спалахів над Землею, причому більшість з них — синьо-жовтого кольору, як і прапор України.