NASA успішно активувало атомний годинник, призначений для автономних подорожей у далекому космосі. Він був розроблений в Лабораторії реактивного руху. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Space.com.
В агентстві пояснюють, що цей годинник повинен дозволяти космічним апаратам безпечно переміщатися в глибокому космосі, не отримуючи вказівок з Землі.
"У перспективі він має бути поміщений у космічний корабель в комплекті з речами, які можуть впливати на їх точність і стабільність. Вчені мають намір подивитися, як продовжить годинник свою роботу, і виміряти його точність до наносекунд. Запущено його було в червні 2019 року. Наразі пристрій знаходиться на орбіті Землі і готовий до річного випробувального терміну роботи", - сказано в повідомленні.
Варто зазначити, що атомний годинник вимірює відстань між об'єктами, визначаючи час, необхідний для проходження сигналу від одного об'єкта до іншого.
NASA - агентство уряду США, засноване 1958 року для досліджень у галузі аеронавтики й космічних польотів. Штаб-квартира NASA розташована у Вашингтоні; основний майданчик — на мисі Канаверал у Космічному центрі Кеннеді у Флориді.
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що NASA вперше оприлюднило світлини планетоїда 2014 MU69 (також Ultima Thule), який знаходиться в поясі Койпера на околицях Сонячної системи.