Вони утворені водяною кригою і ковзають по поверхні карликової планети, покритої замороженим азотом, повідомляє ONLINE.UA, посилаючись на Lenta.ru.
В діаметрі айсберги можуть досягати декількох кілометрів, а станція бачить їх як невеликі пагорби на плато Супутник - найбільшої рівнини Плутона. Хімічний склад айсбергів і рівнин планетологи пояснюють тим, що водяний лід менш щільний, ніж азотний. Пагорби, на думку вчених, є крижані осколки скелястих гір Плутона.
Частина айсбергів зібралася в групи, що займають в поперечнику територію діаметром близько 20 км. Інші айсберги дрейфують по каналах, які поділяють великі крижані плити карликової планети. Найбільше скупчення айсбергів виявлено на території, що отримала назву Челленджер (на честь корабля програми Space Shuttle, який вибухнув), розміри якої становлять 60 на 35 км.
Явище, на думку вчених, говорить про геологічно активний Плутон. Знімок айсбергів отриманий за допомогою наукового інструменту MVIC станції New Horizons за 12 хвилин до її мінімального зближення з карликовою планетою.
Автоматична міжпланетна станція New Horizons 14 липня 2015 року виявилась на максимально близькій відстані від Плутона і його супутників. Очікується, що в 2019 році станція досягне планетоїда 2014 MU69, розташованого на відстані 1,6 млрд км від планети в поясі Койпера.
Основне завдання New Horizons - вивчення Плутона і його супутника Харона. Наукове обладнання, встановлене на станції, призначене для збору даних про наявність магнітосфери в карликової планети, склад її атмосфери, будову поверхні і взаємодію з Хароном.
- Категорія
- Наука та медицина
- Дата публікації